Vánoce i Silvestr jsou sice za námi, to ale není důvod neudělat si radost. Co tak vstoupit do nového roku s novým, respektive nově pořízeným autem? V Německu je na prodej velmi zajímavě upravená Škoda Octavia RS, která si (nejen) naši pozornost rozhodně zaslouží.

Důvodem je hlavně parádně vyšroubovaný výkon, který u standardního RS rozhodně nenajdete. Majitel auta se k němu ovšem nedopracoval pomocí úpravy stávajícího motoru. On totiž vyměnil celý motor. Místo původního čtyřválec tak nyní pod kapotou najdete přeplňovaný motor V5 o objemu 2,5 litru z Audi RS 3. Samozřejmě s dalšími úpravami. A nebojte, nejde o žádnou domácí stavbu. Majitel si auto nechával upravovat u profesionálů. Ti s motorem vzali i další věci, třeba převodovku i pohon všech kol.

Test Audi RS 3 Sportback (AT)

Výsledkem je nakonec výkon 405 kW/551 koní, tedy více než dvojnásobek toho, co nabízí standardní Škoda Octavia RS. Základní zrychlení z klidu na 100 km/h neprozradil. Pochlubil se ale s časem zrychlení ze 100 na 200 km/h, které auto zvládne za 7,2 sekundy. A to i s plnou nádrží. Z 200 na 250 km/h to pak zabere jen 6,2 sekundy. Maximální rychlost se prý při měření zastavila na 313 km/h, nicméně auto by prý šlo ještě dál.

Jak už jsme výše řekli, nejde o nové auto, ale velmi zajímavou ojetinu. Na prodej je na serveru mobile.de (odkaz najdete zde), přičemž cena je 49 999 eur, tedy bezmála 1,3 milionu korun.