lamborghini-lm002-na-prodej-rm-sothebys- (2)

Prvním Lamborghini, se kterým můžete v klidu zajet mimo silnici, rozhodně není Urus, ale už mnohem dříve to bylo LM002. Přezdívalo se mu „rambolambo“ a pokud se podíváte na to, jak vypadá, pochopíte proč. Jedno bude začátkem března v aukci na prodej v Americe.

Jde o bílý kus z roku 1988, který má aktuálně najeto jen 33 tisíc mil, tedy přibližně 54 tisíc kilometrů. I když má tohle auto najeto tak málo, dostalo důkladnou péči. Je tu například nová kevlarová spojka, setrvačník, přítlačný talíř a další části. Současný majitel ale nechal také repasovat karburátory, vyměnit výfukové potrubí, vzduchové filtry či všechny kapaliny, ale i další věci. Jen tento servis prý stál 45 tisíc dolarů.

Toto Lamborghini LM002 dostalo také nové pneumatiky Pirelli Scorpion, které jsou obuté na zrenovovaných originálních 17″ discích. Náležitá péče se dotkla ovšem i interiéru, který stále vypadá jako nový.

Mimochodem o pohon tohoto auta se stará pořádný motor. Není to nic menšího než atmosférický 5,2litrový vidlicový dvanáctiválec s výkonem 333 kW/450 koní a točivým momentem 497 Nm. I přestože je tohle auto obrovské, hodně těžké (vážilo 2,7 tuny) a jeho aerodynamika rozhodně nebyla ideální, je zrychlení z 0 na 100 km/h otázkou 8,5 sekundy a maximální rychlost až 210 km/h. Jde tak jednoznačně o ten nejbláznivější off-road světa!

Obrovské Lamborghini LM002 na okruhu? Ale ano a sluší mu to tam – video

Prodej má na starosti aukční dům RM Sotheby’s ve dnech 8. a 9. března v rámci aukce ne Amelia Island na Floridě. Očekává se cena mezi 325 a 375 tisíci dolary, což je v přepočtu přibližně 7,3 až 8,5 milionu korun.

Podrobnou nabídku tohoto Lamborghini LM002 naleznete zde.