Nová generace Škody Superb

Na internetu se objevilo video, které má ukazovat novou Škodu Superb RS. Je to ale fake. Proč?

Autor: Pavel Srp - Zdroj: youtube.com - Ilustrační foto: Škoda - 16. 6. 2023


Čtvrtá generace Škody Superb je jen pár měsíců od představení. Automobilka zatím nový model stále jako zamaskovaný prototyp testuje po silnici. I díky tomu máme ovšem alespoň velmi hrubou představu o tom, jak by mohly základní tvary karoserie vypadat. A i díky tomu je jasné, že video, které se objevilo na youtube, a tvrdí, že jde o nový Superb RS, neukazuje nový Superb RS.

Ono video, které se před pár dny objevilo na internetu, se snaží tvářit, že ukazuje novou generaci Škody Superb, navíc v nové verzi RS, kterou v nepozorované chvíli odhalil zaměstnanec automobilky. Toho má ve videu chytit ochranka. Kdyby se tak opravdu stalo, troufáme si odhadovat, že by se video takhle jednoduše ven nedostalo.

V popisu videa, který je anglicky, stojí, že jde o první video zcela nové Škody Superb RS, která má karbonový difuzor a čtyři koncovky výfuku. Jako kamufláž sem prý ještě škodovka dala staré kruhové logo Škoda a logo RS chybí záměrně. Prý proto, že jde o prototyp.

Že na něm ale není nová generace chystané vlajkové lodi české automobilky, prozrazuje hned několik faktů. Například testovací registrační značku s písmenem F sice škodovka na předsériových prototypech vozí (měli jsme je i na prvních jízdách s modernizovanými Superby třetí generace), ale jde o klasickou registrační značku s písmeny, která jsou vylisovaná a navíc vyvedena v zelené barvě. Na videu jde o zcela rovnou placku s černými číslicemi i písmenkem. Navíc chybí dvojice vylisovaných kruhů pro vylepení známek z STK.

A pak je to tvar karoserie, respektive tvar víka, nárazníku a světlometů. Na špionážních fotografiích čtvrté generace Superbu už jsme mohli vidět, že registrační značka bude na víku kufru. Nárazník pod ním je pak rovný, nikoliv takto kulatý jako na autě z videa.

Je prakticky jisté, že to není žádná nová škodovka. Je vysoce pravděpodobné, že to není ani nic z koncernu Volkswagen, Naopak to tipujeme na BMW M8. Odpovídá tomu nejen tvar nárazníku pod registrační značkou, umístění znaku automobilky, tvar i grafika světlometů, kryt na zašroubování tažného oka, ale i difuzor a provedení koncovek výfuku.

Co si myslíte vy? Pleteme se a je to opravdu nová generace Škody Superb RS? Anebo s námi souhlasíte a eMkové osmičkové BMW v tom vidíte také?

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru