Ve středočeské Mrači už příští sobotu oficiálně otevře nové muzeum automobilů Škoda a my jsme se tam byli v předpremiéře podívat už dnes. Svět škodovek, jak se toto muzeum jmenuje, má návštěvníkům rozhodně co nabídnout.

Přečtěte si také:  Policejní škodovky nejezdí jen v Česku. Mají je policisté skoro po celém světě

Od naší první návštěvy Světa škodovek, která se odehrála loni v prosinci, bylo potřeba udělat ještě spoustu práce, ale vše se nakonec povedlo a po několikerém odložení se vše povedlo. Muzeum je nyní (téměř kompletně) připraveno k přivítání prvních návštěvníků.

Základem výstavy jsou vozy Škoda. Nebudou tu ovšem vystaveny běžné škodovky, které jsme moli potkávat na ulici, ty lze najít v továrním muzeu Škoda v Mladé Boleslavi, ale prohlížet bude možné závodní auta, užitková auta a prototypy. Jednotlivým kusům z nabídky jsme se věnovali minule (článek a obsáhlou galerii najdete zde), teď se pojďme podívat na hotovou expozici (bude se občas proměňovat).

Přečtěte si také:  Rallye Dakar 2022: Macíkovi se v 7. etapě dařilo. Dostal se zpět do TOP 10

V hlavní hale, která bude veřejnosti běžně přístupná (je tu ještě nepřístupný depozitář), je v současnosti 65 vystavených aut a prakticky žádné z nich není „obyčejná škodovka“. K vidění jsou bývalé služební automobily různých podniků, pohřební a hasičské vozy, ale také sanitky a další. Na své si přijdou hlavně ti, kteří mají rádi motorsport. A co všechno vás tady tedy čeká? Podívejte se do naší obsáhlé galerie.

7 komentáře

Přidat komentář