LAURIN-a-KLEMENT-BSC

Škoda nás ve videu provede svým muzeem. Ukáže nám výstavu k oslavě 125letého výročí

Autor: Tisková zpráva - Zdroj a foto: Škoda Storyboard - 24. 9. 2020


Expozice nazvaná ‚S TRADICÍ DO BUDOUCNOSTI‘ vás ve ŠKODA Muzeu v Mladé Boleslavi provede 125 lety historie této české automobilky. Odhaluje, jak se ze ŠKODA AUTO stala světově významná automobilka a obdivovat můžete i první český sportovní vůz.

Kromě stálé expozice, ve které se nachází vozy automobilky ŠKODA AUTO, včetně slavného prvního automobilu LAURIN & KLEMENT VOITURETTE A, můžete teď ve ŠKODA muzeu zkoumat 125letou historii mladoboleslavské značky ještě o něco detailněji.

Výstava ‚S TRADICÍ DO BUDOUCNOSTI‘ se soustředí na různé zajímavosti, souvislosti a detaily, které se s bohatou historií automobilky pojí. „Hned u vchodu do muzea návštěvníky vítá nádherný designový kontrast neobvyklé Zlaté studie, objektu na pomezí skici a modelu vozu, s automobilem ŠKODA POPULAR MONTE CARLO, který muzeum vystavuje jen při zvláštních příležitostech,“ popisuje Andrea Frydlová, vedoucí ŠKODA Muzea.

skoda-muzeum_125let_vystava
Expozice nazvaná S TRADICÍ DO BUDOUCNOSTI vás ve ŠKODA Muzeu v Mladé Boleslavi provede 125 lety historie této české automobilky. Odhaluje, jak se ze ŠKODA AUTO stala světově významná automobilka a obdivovat můžete i první český sportovní vůz.

Výstavou pak vede časová osa mapující milníky z dějin automobilky, krom toho expozice představuje významné osobnosti, odhaluje 120 let historie výroby nářadí v Mladé Boleslavi a mapuje úspěchy v motoristickém sportu. „Upozornila bych na bílý vůz LAURIN & KLEMENT BSC, první sportovní automobil z roku 1908, který vznikl na území Česka,“ láká na výstavu Andrea Frydlová.

Na výstavě nechybí ani vize budoucnosti a rozvoje mobility a digitálních služeb. Navštívit ji můžete do 10. ledna 2021. Dříve, než se do Mladé Boleslavi vypravíte, podívejte se na novinky ze ŠKODA Muzea, ať víte, co vás tady zrovna čeká a na co se můžete těšit.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru