Když už doma máte Bugatti Veyron nebo jakýkoliv jiný specifický supersport, jen těžko si uděláte radost něčím opravdu speciálním. Ano, pořád si nejspíš můžete koupit další a další auta, ale je to vlastně pořád to stejné dokola. Jenomže právě Bugatti je značka, kterou jistá rozmazlenost zákazníků nepřekvapí. Umí splnit takřka jakékoliv přání. Něco podobného umí díky svému programu Bespoke i Rolls-Royce, dnes ale zůstaneme ve Francii. Tedy, jen částečně.

Bugatti se totiž dohodlo na spolupráci s firmou Amalgam Collection, tedy s britským specialistou na zakázkovou výrobu modelů aut. Ovšem, ne takových, které jsou určené pro děti. Specializují se na exkluzivní, často ruční výrobu, kdy cena takového modelu šplhá do extrémů. A nejinak je to s jejich posledním projektem, který dal vzniknout velmi jedinečnému modelu Bugatti.

Řidič Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC se toho nebojí, předvádí donuty

Šlo o zakázkovou práci pro velmi náročného zákazníka, který si přál detailní model Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse White Edition. A jak si přál, tak se také stalo. Aby model mohl vzniknout, muselo Bugatti Britům zapůjčit detailní technické výkresy reálného Veyronu a to se všemi podrobnostmi. Žádná odchylka od originálu nebyla možná.

A k žádné také nedošlo. Výsledek je prostě fenomenální. Jde o model v měřítku 1:8, který, dříve než byl předán zákazníkovi, putoval přímo do Bugatti, kde jej prohlédli tamní inženýři. Ti, když hotové dílo odsouhlasili, mohlo být předáno dál.

Zákazník za něj zaplatil 12 000 dolarů, tedy více než čtvrt milionu korun. Fakt, že by si za to mohl pořídit reálné auto, asi v jeho případě nehrál vůbec žádnou roli. 🙂