Kdo by si v dětství nehrál s autíčky na dálkové ovládání, ten jako kdyby ani nebyl. A co si budeme povídat, některým to vydrželo dodnes… 🙂 Podle všeho to vypadá, že minimálně jeden takový je i u Toyoty, protože se se značkou občas pouští do velmi zajímavých projektů. Jen si vzpomeňte na to, když Toyota zapřáhla Hilux za celou armádu malých autíček a zkusila s velkým pick-upem pohnout. Podobný tým má na svědomí i další projekt, který je založen na legendární hračce na dálkové ovládání.

Vzorem je zmenšená verze Toyoty Hilux Bruiser, kterou na trh dodávala společnost Tamiya. V osmdesátých letech šlo o jednu z nejoblíbenějších hraček vůbec a upřímně, ani dnes bychom jí vůbec nepohrdli. Sehnat originál ale bude celkem náročné, a možná i proto se Toyota rozhodla, že prostě postaví reálnou verzi této hračky.

Hilux proto dostal zvýšený podvozek, monstrózní terénní pneumatiky, pořádný rám, a hlavně modrobílé zbarvení Bruiser. Jenomže to není všechno. Toyota do projektu šla opravdu naplno, a tak za kabinu umístila falešný vypínač “autíčka”, přidala anténu a falešné svorky pro upevnění karoserie.

Nejde ale jen o design. Auto dostalo spoustu vylepšení terénních schopností. Toyota mu zvýšila podvozek a přidala diferenciál s novým převodem. Pod kapotou pak zůstalo vše při starém. Najdete zde čtyřválcový diesel, který přes šestistupňovou manuální převodovkou posílá výkon 150 koní na všechna čtyři kola.

Pokud jsme vás zaujali máme radost. Zároveň pro vás máme ale jednu špatnou zprávu. Toyota vyrobila jen jediný kus a nehodlá ho dát do prodeje. Bohužel…