Mohlo by se zdát, že jde “jen” o další Bugatti Veyron, ale zdání klame, tohle je totiž verze Grand Sport Vitesse WRC. A ta byla vyrobena v pouhých 8 kusech. I proto je jen těžko pochopitelné to, že s tím autem někdo jezdí a pak dokonce i to, jak s ním jezdí! A to si rozhodně zaslouží respekt, minimálně ten můj.

Bugatii Veyron Grand Sport Vitesse WRC není “jen 1 z 8” exkluzivních modelů z limitované edice, ale dostal také mnohem vyšší výkon než původní 1001koňový model. Jeho 8litrový motor W16 dostal nová, větší všechna čtyři turbodmychadla a intercooler. Upravena byla samozřejmě také elektronika i řídící jednotka, výsledkem je 1200 koní a 1 500 Nm! Zrychlení z 0 na 100 km/h je nyní otázkou pouhých 2,6 sekundy a maximální rychlost má být až 410 km/h. Trojice písmen na konci názvu značí “World Record Car”, což je oslava nejrychlejšího otevřeného auta na světa. Bez odnímatelného střešního panelu dokázalo tohle auto vyvinout rychlost 408,84 km/h!

To v přiloženém videu tak rychle rozhodně nepojede, pojede ale naopak o něco divočeji. Jeho působivý výkon dokáže sériově poháněná všechna čtyři kola roztočit během mžiku i na suchu – možná je to dokonce totéž auto? – ovšem na trávě je to ještě jednodušší. Vidět ale tak drahé a exkluzivní auto, kterak s ním jeho řidič dovádí na trávě a odlétá od něj prach, je poměrně hodně netradiční a nestává se to každý den.

Jen tak přemýšlím, jak by se řešilo případné poškození kola nebo pneumatiky? Takové pneumatiky jen tak někde skladem nebudou, na Veyronu je navíc nedokáže vyměnit jen tak někdo. A konečně, stojí to vážně ranec!

Bugatti Veyron donuts

Drive it like you stole it! #BugattiMarchettino – Vid by @Supercar Driver

Zveřejnil(a) Marchettino dne Úterý 3. červenec 2018

 

A ještě jednou decentněji, ale tentokrát i s následným odjezdem…