Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC: Ty nejdražší „donuty“ na světě… – video

Autor: Pavel Srp - 25. 2. 2016


Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC je jedna z mnoha exkluzivních verzí tohoto exkluzivního supersportu, jehož historie se začala psát už v roce 2005. Bylo to tehdy první sériové auto, které překonalo magickou hranici tisíce koní.

Veyron Grand Sport Vitesse WRC je ale limitovaná edice pouhých osmi kusů. Vychází z otevřené verze Veyron Grand Sport Vitesse, která oproti původnímu tisíci koňovému Veyronu přidává řádnou porci výkonu navíc. Motor 8,0 W16 byl přepracován, dostal nová, zvětšená všechna čtyři turbodmychadla, ale mezichladiče stlačeného vzduchu a přepracována byla elektronika. Ruku v ruce se zvýšením výkonu přišlo také upravení podvozku i brzd. A co to znamená v řeči čísel? Původních 1 001 koní a 1 250 Nm povyskočilo na 1 200 koní a 1 500 Nm! Zrychlení z 0 na 100 km/h se tak oficiálně odehraje za pouhých 2,6 sekundy a maximální rychlost má být až 410 km/h. Ale co, že znamená ona trojice písmen na konci názvu? Ta neznačí to, co by vás na první pohled mohlo napadnout, nýbrž jde o zkratku sousloví „World Record Car“. Světovým rekordem má automobilka na mysli rychlostní. Tohle auto je totiž nejrychlejším otevřeným autem světa, když bez odnímatelného střešního panelu dokázalo vyvinout rychlost 408,84 km/h!

Cena jednoho z osmi vozů byla před v roce 2013, kdy byla tato speciální verze představena, neskutečných 1,99 milionu €, v přepočtu více než 50 milionů Kč. K tomu bylo nutné připočítat daň, která se v jednotlivých státech lišila.

Ale auta byla stvořena pro to, aby jezdila. A tak s ním majitel (a nebo někdo jím pověřený) jezdí. A využívá jeho potenciál opravdu naplno. Však se můžete v přiloženém videu podívat sami!

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru