dalnice-D1

Mladý řidič měnil na dálnici D1 píchlou pneumatiku. Sestřelil ho řidič kamionu

Od Anina Russová | Zdroj: Policie ČR - Foto: MDČR - 3. 8. 2020


Odborníci z Ředitelství silnic a dálnic, ale i policisté či hasiči a záchranáři neustále upozorňují na to, že je potřeba sledovat provoz kolem sebe. I přesto se stávají nehody, často s tragickými následky, za které nic jiného než hrubá nepozornost nemůže. Již poněkolikáté v poslední době museli policisté a záchranáři zasahovat u dopravní nehody, při níž viník naboural stojící, ale řádně označené auto.

Stalo se to v sobotu 1. srpna odpoledne na 205. kilometru dálnice D1 ve směru na Vyškov. Mladý řidič osobního auta tam byl ve stoupání nucen zastavit, protože měl prázdnou pneumatiku. Místo řádně označil výstražným trojúhelníkem, ale přesto jej kolemjedoucí řidič nákladního auta přehlédl a do stojícího auta a mladého muže naboural. Náraz byl silný, mladý řidič osobního auta neměl šanci přežít. Policie ovšem nehodu a její příčiny stále vyšetřuje.

Nejde o první nehodu tohoto druhu. A nemusí jít jen o zaparkované a porouchané auto. Není to tak dlouho, co nepozorný řidič z nějakého důvodu přehlédl stojící a označené auto hasičů, kteří zrovna zasahovali u případu. Jen shodou náhod při vážné nehodě nikdo nezemřel. 

Komentář: Nehoda na pražském okruhu znovu ukázala, že řidiči neumí používat hlavu

Policejní mluvčí Pavel Šváb proto připomíná: „V případě poruchy vozidla a nemožnosti dojet na bezpečné místo je vždy lepší vyrozumět o situaci policisty, kteří zajistí lepší označení překážky v silničním provozu. Minimálně do té doby je vhodné vyčkat mimo těleso dálnice.“ My k tomu pak připomínáme existenci speciální asistenční služby ŘSD, která také umí nepojízdné auto na dálnici lépe označit a popřípadě vám zdarma také pomoci s opravou nebo odtahem.