Mercedes-Maybach G650 Landaulet: Když je pro vás G 500 4×4² příliš obyčejné…

Autor: Tisková zpráva -   8. 2. 2017


Mercedes-Benz třídy G je neskutečně stylové auto, které nás okouzluje již desítky let. Ačkoliv se jeho podoba v průběhu let mění, jde vlastně jen o detaily a základní tvar hranaté kostky zůstal. A to je vlastně to, proč ho máme rádi.

A máme ho rádi nejen my, ale hlavně zákazníci. A automobilka to moc dobře ví, vždyť i proto vyrobila brutální šestikolku G 63 AMG 6×6 nebo umírněnější G 500 4×4². Teď přijíždí další speciální verze a opět se na ní podílela jedna z divizí automobilky Mercedes-Benz, tentokrát ale ta luxusní: Maybach.

I proto, že Géčko za pár měsíců skončí, budou podobné verze vyprodané rychleji než byste řekli „Maybach“. Neoficiální zrávy hovoří o tom, že Mercedes-Maybach G 650 Landaulet, jak se tahle bílá věc jmenuje, bude vyroben v pouhých 99 exemplářích. Šlo by tak o velmi exkluzivní zboží.

O tom, že jde o exkluzivní zboží, hovoří ale i samotný fakt, že pod přední kapotou je velký, přeplňovaný vidlicový dvanáctiválec z verze G 65 AMG. V tom disponuje výkonem 463 kW/630 koní a točivým momentem 1000 Nm! Jaké hodnoty bude mít v tomto případě, to ještě nevíme, ale vzhledem k tomu, že kabriolet Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet má tyto hodnoty také, asi se nic měnit nebude.

Podrobnější informace ani cenu neznáme. Přiložené fotky a video pocházejí z Ruska. Redaktoři tamějšího internetového portálu už vůz prý viděli a jezdili s ním. Sama automobilka zveřejnila pouze jedinou fotografii.

Štítky: , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek