2021-mercedes-amg-gt-73-ctyrdverove-kupe-1

Elektřina je posledních pár let na vzestupu, automobilky ji využívají zejména ke snižování flotilových emisí – ať už jde o hybridy, plug-in hybridy anebo čisté elektromobily. Ne vždy je ale použití elektromobilu jen z důvodu ekologie, někdy je to i k pomoci dynamice. Třeba jako to bude i nového Mercedes-AMG GT 73 S čtyřdveřového kupé.

Novinka už se nějakou dobu prohání po silnicích, nejnovější špionážní fotky ale ukazují auto už téměř bez maskování. Maskovací fólie se nachází vlastně už jen na zadním nárazníku a jeho difuzoru. Přední část je prakticky stejná jako na dosavadní nejvýkonnější verzi Mercedes-AMG GT 63 S.

Přečtěte si také:  Hyundai Kona N dostane převodovku N DCT. Doplní ji mnoha zajímavými funkcemi

A výkonnější sedmdesát trojka bude jako základ využívat stejný motor. Pod dlouhou přední kapotou tak bude 4,0litrový vidlicový osmiválec s přeplňováním dvěma turbodmychadly. Pomáhat mu ale bude velký elektromotor (nebo více elektromotorů), díky čemuž má výkon přeskočit osm set koní! Zrychlení na stovku by tak mělo klesnout pod tři sekundy.

2021-mercedes-amg-gt-73-ctyrdverove-kupe-2

Aktuálně využívají nějakou formu elektrifikace z nabídky AMG je verze s označením 53. Ty kombinují dvakrát přeplňované třílitrové přeplňované šestiválce s generátory, jde totiž o mild-hybridy. Jen na elektřinu jezdit neumějí, ale generátor umí pomoci s prvotním boostem při akceleraci.

Přečtěte si také:  Nástupce Dacie Lodgy by se měl představit už letos. Mělo by jít o 7místný crossover s hybridní technikou

Auto Mercedes-AMG poprvé ukázalo už v prosinci 2019 a představeno mělo být už letos, ale letošní koronavirová krize plány upravila. Kdy se tak oficiálního představení dočkáme, je otázka.