mercedes-amg-gt-73-4dverove-kupe-teaser-video- (1)

Mercedes-Benz ukázal ve videu první záběry Mercedes-AMG GT 73 4dveřového kupé

Autor: Pavel Srp - 28. 12. 2019


Mercedes-Benz vyrábí opravdu rozličné modely. Od malých a úsporných, až po velké a vlastně neúsporné, speciálně pokud jde o modely AMG. Tam už sice elektrifikace také dorazila, ale zatím jen v minimální, mild-hybridní podobě pro modely AMG 53. I to se brzy změní, chystá se Mercedes-AMG GT 73 4dveřové kupé, který dostane o poznání výraznější formu elektrifikace. Značka ho decentně odhalila v prvním videu.

Zatím jde pouze o maskovaný prototyp, o kterém nevíme žádné oficiální informace. Mercedes-AMG zatím jen prozradil, že: „definuje budoucnost výkonu“. Automobilka ukázala auto na konci videa, kterým děkuje svým zaměstnancům za spolupráci.

Podle prosakujících informací půjde o pohonné ústrojí kombinující spalovací motor a elektromotor. Základem by měl být tradiční vidlicový, dvěma turby přeplňovaný čtyřlitrový osmiválec z verze Mercedes-AMG GT 63 S 4dveřové kupé se 470 kW/639 koňmi a 900 Nm. Tomu by měl pomáhat elektromotor s velkým akumulátorem. Celkový výkon by měl být kolem 800 koní.

Test Mercedes-AMG GT 63 S 4Matic+ 4dveřové kupé (2019)

Mělo by jít o opravdu superrychlé auto, vždyť už právě AMG GT 63 S dokáže z 0 na 100 km/h zrychlit za 3,2 sekundy a jede až 315 km/h. Sedmdesát trojka by se měla dostat pod tři sekundy, čemuž by měl dopomoci standardně dodávaný pohon všech kol.

Mercedes-AMG k autu ale neřekl vůbec nic, takže ani to, kdy by měl být představen. Očekávat bychom to ale mohli už v příštím roce, některé zdroje dokonce mluví o březnovém autosalonu v Ženevě.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek