mp-sports-martin-prokop-rallye-dakar-2019- (6)

Martin Prokop testoval v dějišti Dakaru 2020

Autor: Tisková zpráva - 3. 1. 2020


Ve čtvrtek 2. ledna měli účastníci Dakaru možnost naposledy otestovat svoji techniku před startem 42. ročníku Rally Dakar. Toho využil i tým MP-Sports s piloty speciálů Ford Raptor RS Cross Country Martinem Prokopem a Martinem Kolomým.

Za dramatickým dnem se ohlíží Martin Prokop: „Najezdili jsme dost kilometrů na doladění posledních detailů, které jsme ještě potřebovali odzkoušet. Podmínky na trati mne trochu zaskočily, protože písek na testovacím úseku byl extrémně měkký a dal nám skutečně dost zabrat. Pro zvládání těchto extrémních povrchů jsme udělali nějaké úpravy, ale v kombinaci s kamennými cestami to zase bude určitý kompromis. Jinak auto ale funguje parádně a celý tým mechaniků a inženýrů odvedl opět skvělou práci.“

https://www.facebook.com/MartinProkopOfficial/videos/1057651451255353/

Nemilá situace však nastala u druhé týmové posádky, jak popisuje lídr týmu MP-Sports: „Jak již všichni dobře víte, tak Martin Kolomý s Jirkou Strossem bohužel havarovali. Tu nehodu je těžko komentovat, stalo se to v nepříjemném místě, které hodně nakopávalo a je to koplo opravdu hodně. Martin tu situaci, která tomu předcházela, vyřešil tak, jak je zvyklý z kamionu, když místo přidání plynu hodně dobrzdil, což u auta musíte řešit plným plynem, ať se děje co se děje. Auto šlo přes střechu a kluci se u toho bohužel zranili. Hlavně Martin, který má dva zlomené obratle. Auto je také hodně rozbité, takže jejich účast na Dakaru 2020 je nereálná. To bude znamenat změnu strategie pro moje počínání v závodě a celý tým pojede na jistotu, jako jsme jezdili dříve. Dakar je samozřejmě o změnách a přizpůsobení se a nejinak to bude i v letošním roce,“ pokračuje Prokop.

Shakedown se stal osudným Martinu Kolomému. Do Rallye Dakar 2020 nenastoupí

„Byl bych rád, kdyby fanoušci Dakaru Martina podpořili v tom, aby se cítil co nejdřív dobře. Vnímám fakt, že spousta lidí čekalo na to, jestli bude chybovat nebo ne. Bohužel ta chyba přišla hodně brzo a nebyla malá, ale myslím si, že si Martin zaslouží spíš povzbuzení do toho, aby se cítil opět fit. Dakar a motosport obecně potřebuje srdcaře jako je on, aby byl motorsport stále tím, co býval. Místo hejtu bych rád viděl spíše podporu, aby byl Martin opět zdravý a usedl opět do závoďáku, a ne jen čekání na nějaké chyby a problémy,“ uzavírá Prokop.

Manažer Qurin Müller dodává: „Martin Kolomý má zlomený jeden hrudní a jeden bederní obratel a nyní řešíme, jestli se bude operace provádět tady, nebo u nás, ale raději bych to viděl nejdříve na transport do ČR. Dnes se jednalo o dobrovolný shakedown bez pořadatelského zajištění včetně jinak obvyklé sanitky a helikoptéry, což není stížnost vůči organizátorovi, spíš konstatování reality, která bohužel nastala. Nám se s pořadatelem podařilo vykomunikovat jejich zdravotnickou helikoptéru, která však nebyla připravená a tak příjezd pomoci Martinovi trval déle, než by měl. Přesto jim děkuji za tento vstřícný přístup.“

Na pátek 3. ledna jsou naplánovány technické přejímky a Dakar 2020 začne oficiálně startovním ceremoniálem v sobotu odpoledne. První ostrá etapa odstartuje v neděli.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru