nehoda-martin-kolomý

Shakedown se stal osudným Martinu Kolomému. Do Rallye Dakar 2020 nenastoupí

Autor: Pavel Srp - 2. 1. 2020


Ve čtvrtek 2. ledna měli účastníci Dakaru možnost naposledy otestovat svoji techniku před startem 42. ročníku Rally Dakar. Toho využil i tým MP-Sports Martina Prokopa, který společně s týmovým kolegou Martinem Kolomým od časného rána proháněl svůj Ford Raptor RS Cross Country v dunách asi 50 kilometrů na sever od Džiddy.

Martin Kolomý se svým navigátorem Jiřím Strossem měli bohužel během tohoto testu nehodu, při které šel jejich závodní speciál přes střechu. Posádka je v pořádku, přesto míří na kontrolu a pozorování do nemocnice. Jejich účast v soutěži je v této chvíli nejistá, další informace přineseme co nejdříve. Pod textem si můžete fotky z nehody prohlédnout.

Letošní, již 42. ročník Rallye Dakar se pojede v Saúdské Arábii. Zde čeká na závodníky 4. ledna slavnostní pódium a už o den později závod odstartuje. Závod odstartuje v Džiddě a po téměř dvou týdnech závodění, včetně dne odpočinku v hlavním městě Riyadh, bude končit 17. ledna 2020 ve městě Al Qiddiyah.

Aktualizováno, 13:12:

Nehoda byla až příliš vážná na to, aby mohla posádka Martin Kolomý a Jiří Stross odstartovat do závodu. Servis nestihne automobil do odpoledních technických přejímek, které jsou pro start do závodu nezbytné, opravit. Oba dva členové posádky jsou na pozorování v nemocnici.

Aktualizováno, 14:20:

A vyjádření na sociální sítě přidal už i sám Martin Kolomý, který v něm svou letošní neúčast potvrzuje. Kromě zničeného auta mluví také o svém zranění. Doufáme, že to nebude nic vážného a přejeme brzké uzdravení. Druhému Martinovi přejeme hodně rychlosti a štěstí v závodě, v němž bude muset přehodnotit svou původní strategii.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek