Mansory zase jednou popustil uzdu fantazii. Lamborghini Urus dal lehce bizarní vzezření a monstrózní výkon

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Mansory -  4. 6. 2022


Mansory je velmi svébytným úpravcem. Jde si svou vlastní cestou, která opravdu není pro každého. Ale vychází jim to, protože kdyby ne, už dávno by svůj styl změnili. Jejich nejaktuálnější projekt vychází z Lamborghini Urus, ale původní tvary a výkon byste v něm hledali marně. A ne, nemyslíme jen dvoubarevné lakování.

Projekt dostal pojmenování MANSORY Venatus Evo S. Pojem Venatus u Mansory není nový, nese ho už dřívější úprava Urusu. Nové Evo S ale dostalo ještě výraznější a ostřejší bodykit, kterému nechybí zadní křídlo, opravdu mohutný difuzor a pro kotníky chodců nebezpečný přední nárazník.

K tomu všemu úpravce přidal až monstrózní nádechy do rozšířených blatníků a přidal tolik karbonu, kolik jen šlo. Samozřejmostí je snížený podvozek, a hlavně velká kola. Volba padla na 24“ kované disky, které mají vpředu šířku 10 palců, vzadu dokonce 12 palců.

Je škoda, že úpravce nijak detailně nepopisuje změny v technice auta. Jediné, co prozradil, je výkon čtyřlitrového osmiválce, který je po úpravě 900 koní a točivý moment 1100 Nm. Z 0 na 100 km/h umí tohle monstrum vystřelit za 2,9 sekundy, přičemž maximální rychlost se zastaví na 323 km/h.

Prozradil také, že jde o desetikusovou limitovanou edici, víc verzí nikdy nevznikne. Ani cenu MANSORY Venatus Evo S bohužel neznáme, ale vážný zájemce ji na požádání dostane.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *