Na světových autosalonech se neprezentují pouze nové generace, faceliftované modely a podobně, ale také některé výtvory světoznámých úpravců. Například odvážného MANSORY.

Ten si na právě probíhající autosalon v Ženevě přivezl opravdu velkou spoustu svých výtvorů, které předtím více či méně vkusně upravil. MANSORY totiž nepatří mezi ty úpravce, kteří by vyměnili kola a podvozek a přidali několik „lízátek“ nebo spojler. MANSORY auta upravuje mnohem výrazněji. Pojďme se na jednotlivá vystavená auta podívat důkladněji.

Velmi zajímavé je Mansory Stallone, což je upravené Ferrari 812 Superfast. Dvanáctiválcové Ferrari se neproměnilo jen vzhledem, ale také co do výkonu. Mansory přidal velkou spoustu karbonu i výrazné přítlačné křídlo. 6,5litrový motor nadopoval na 830 koní a točivý moment vzrostl na740 Nm.

Podobný recept aplikoval i na britský supersport McLaren 720S. Ten na rozdíl od Ferrari dostal méně výrazný bodykit, ačkoliv o decentnosti se stále hovořit nedá. Motor ale posílil podobně znatelně. Vidlicový čtyřlitrový osmiválec twin-turbo posílil ze 720 na 755 koní, což auto dokáže katapultovat z 0 na 100 km/h za 2.8 sekundy a maximální rychlost je 345 km/h.

Dalším velmi zajímavým autem je Mansory Cyrus, který má základ v britském Aston Martin DB11. Základní zelenou barvu karoserie doplňuje světla střecha i karbonové doplňky nebo 22″ kola, která skvěle vyplňují blatníky, a to i díky o 35 mm sníženému podvozku. Výkon se v tomto případě zvyšoval k sedmi stovkám koní.

V expozici tunera nechybí ani legendární Bugatti Veyron v podobě výtvoru nazvaného jako Mansory Vivere Diamond Edition. Zajímavostí na tomto autě je fakt, nejde o showcar společnosti jako v ostatních případech, ale jde o auto přímo jednoho ze zákazníků Mansory.

Zaujme zcela jistě také Porsche Panamera Sport Turismo. A to nejen svou barvou. Karoserie dostala karbonový bodykit, z něhož v zadním nárazníku vykukují dvě obrovské koncovky výfuku. Celek doplňují velká 22″ kola.

Ve stánku je možné obdivovat také bíločerný Mercedes-Benz třídy S. Jde navíc o vrcholnou verzi Mercedes-AMG S63. Jeho úprava byla provedena v rámci „Signature Edition“. Jeho kola jsou ale podobně zvláštní, stejně jako zbytek celého auta. Výkon byl zvýšen skoro o 100 koní na konečných 710 koní.

Přečtěte si také:  Mansory upravil Ford GT. Předek teď vypadá úplně jinak

Své místo má v ženevském stánku i nová generace Rolls-Royce Phantom, coby Phantom Bushukan Edition. Kromě velkých 24″ kol dostal také bodykit, ale není tak odvážný jako v případě mercedesu. Pracovalo se ale také na motoru. Vidlicový dvanáctiválec s objemem 6.75 litru byl posílen na 610 koní.

Chybět nesmí ani opulentní SUV v podobě Bentley Bentayga v podobě speciálního vozu z edice Bleurion Edition. To stejně jako předchozí auta dostalo výrazný bodykit s 24″ koly. Také výkon dvakrát přeplňovaného dvanáctiválce vzrostl na 750 koní a mamutí točivý moment 1080 Nm. To posunulo maximální rychlost o dalších 10 km/h výš, ta je tak nyní 311 km/h.

Že ale Mansory nemyslí jen na vaše auto, dokazuje vystaveným golfovým vozíkem Garia.