Velkolepý Rolls-Royce Phantom byl odhalen před několika měsíci, ale na silnici ho jen tak nepotkáte. Přeci jen, jeho pořizovací cena není z těch nejnižších, takže se nedá počítat s tím, že by Phantom byl nějakou masovkou.

Před nedávnem byl ale jeden přistižen v německé provozu, což jen dokazuje, jak velké tohle auto vlastně je. Tedy, dá se něčemu tak gigantickému ještě říkat auto? Až se divíme, že Rolls-Royce má chuť stavět podle všech odhadů ještě větší a majestátnější SUV. Ale co si budeme povídat, asi víte, že kdo dnes nenabízí SUV, tak prostě vlastně není. Však se toho drží například i Lamborghini, které před nedávnem představilo model Urus nebo Lotus, který na svém SUV už prý také pracuje.

Ale zpět k Phantomu. Ačkoliv jde o novinku, od svého předchůdce se z hlediska vnějšího designu nijak zvlášť neliší. Ono také není, co a proč měnit, stačí jen udělat moderněji několik detailů a držet se současného trendu, a je hotovo.

Ještě dodejme, že pod tou opravdu neuvěřitelně dlouhou kapotou se ukrývá motor V12 o objemu 6,75 litrů, jenž je naladěn na 563 koní a 900 Nm točivého momentu. O tom, že Phantom je dokonalým autem, které si historicky potrpí na nejvyšší komfort, přesvědčí jistě i fakt, že inženýři značky použili k odhlučnění interiéru až 130 kilogramů zvukové izolace. Tak se prostě dělá aristokracie na kolech…