McLaren veze do Goodwoodu velmi speciální verzi modelu 720S

Autor: Anina Russová - 28. 6. 2017


Festival rychlosti v britském Goodwoodu se kvapem blíží, a tak automobilky připravují jednu specialitku za druhou, které zde plánují představit. Tu svou připravuje i McLaren, který zde ukáže něco opravdu jedinečného, speciální 720S.

Jestli si teď říkáte, co je na modelu 720S zvláštního natolik, že to v Goodwoodu budou ukazovat jako super novinku, pak se znovu pořádně podívejte na náhledovou fotku. Tenhle McLaren bude totiž vyrobený ze stavebnice LEGO. Celkem jde o stavbu z více než 280 000 kostiček a výsledek je v měřítku 1:1. Zhotovený je dle detailního plánu přímo od výrobce, který na něm pracoval v CAD programu.

Auto bude mít všechna drobná specifika, například i včetně pneumatik Pirelli P-Zero Corsa. Model je postaven na kovovém rámu a pracovalo na něm šest lidí více než 2 000 hodin. Posledních asi 12 700 kostek pak do modelu zasadí sami návštěvníci festivalu rychlosti.

Pokud nemáte možnost na tuto báječnou akci vyrazit a zasadit si také alespoň jednu kostičku, pak pro vás máme tip. Lego za necelých 13 liber takový McLaren 720S prodává. Jen to měřítko je trošku jiné. :) Ale to se dá vydržet, ne?

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru