Aston Martin DB11: Britové to nevydrželi – foto + video

Autor: Jan Karlík -   29. 2. 2016


Do startu ženevského autosalonu sice už chybí pouhé hodiny, ale „nechtěné“ předpremiéry se dějí i na poslední chvíli. Naše predikce vzhledu nového GT od britské automobilky Aston Martin se ukázaly jako pravdivé a na sadě oficiálních fotografií si tak můžete prohlédnout finální verze modelu DB11, nástupce populární a nesmrtelné DB9.

Nová DB11 bude pro Aston Martin důležitý model. Mimo jiné proto ,že jde o jeden z prvních výsledků spolupráce s automobilkou Mercedes-Benz. Detaily zatím neznáme přesně, ale jedná se o dvakrát přeplňovaný dvanáctiválec o objemu 5,2. Výsledný výkon by se nejen díky dvojici turbodmychadel měl pohybovat někde na hranici 600 koní. Zajímavý je fakt, že budete mít možnost volby převodové skříně. Na výběr bude buď šestistupňový manuál (!) a nebo osmistupňový automat, patrně z produkce firmy ZF.

Mimo vyplnění prostoru pod dlouhou kapotou se Němci údajně zasloužili také o elektroniku nového DB11. Aston Martin DB11 by měl být oproti DB9 výrazně lehčí, a to díky nasazení dílů vyrobených z kompozitů. Očekává se úspora až 300 kg. Poslední spekulace hovoří o možnosti volby nejen u převodovky, ale také v případě motoru. AMG má přeci slušné osmiválce, že? :-)

Ale to se musíme nechat překvapit. Však to těch pár hodin už vydržíme…

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *