Letecká střela: Audi RS 3 od Oettinger je dokonalá – video

Autor: Anina Russová -   29. 4. 2016


Tuningové firmy své projekty často představují zbytečně stroze. Pár čísel o zrychlení, občas nějaký ten graf z brzdy a nějaké ty fotky. Nic proti tomu, ale je fajn, že někteří to berou přeci jen jinak. Mezi ty řadíme i tuningovou společnost Oettinger. Ti se podívali na zoubek už tak dobré Audi RS 3 a místo nudných fotek rovnou natočili vydařená videa, ze kterých vám naskočí husí kůže.

Tedy tu bude mít na starost hlavně zvuk Audi RS 3. O ten se stará především na zakázku vyrobené výfukové potrubí z nerezové oceli. Jinak byste ale na první pohled asi neřekli, že je to pěkně ostrá potvora. O tom hovoří vlastně jen snížený sportovní podvozek KW, který auto přiblížil o pár milimetrů k zemi. Nová jsou také „závodní“ kola a pneumatiky. :)

A teď tedy trocha suchých čísel. Finální výkon přeplňovaného pětiválce pod kapotou je 520 koní a točivý moment 680 Nm (původně 367 koní a 465 Nm). Zrychlení z 0 na 100 km/h ji trvá jen 3,4 sekundy a maximální rychlost se zastaví na 310 km/h! Je to prostě peklo. Pokud by to přeci jen pro někoho bylo moc, je tu ještě balíček mírnějších úprav. Ten výkon motoru vyžene „jen“ na 430 koní. Ale mezi námi, i to je až dost. :) A co za to? Budete potřebovat 10 390 eur, tedy 280 530 Kč. A teď už si nenechte ujít ta videa. Stojí za to!

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *