Legendární Volkswagen se dvěma motory znovu ožije na Pikes Peak

Od Anina Russová | 2. 5. 2018 0

V neděli 24. června znovu ožije nejznámější a také nejtěžší závod do vrchu na světě, který se jezdí na vrchu Pikes Peak. Startuje se v nadmořské výšce 2862 metrů, cíl je ve 4300 metrech a na závodníky čeká 20 kilometrů se 156 zatáčkami.

Určitě víte, že Volkswagen zde letos hodlá pokořit rekord mezi elektromobily se svou horkou novinkou s označením I.D. R Pikes Peak. Nebude to ale jediná pecka, kterou německá automobilka na místo doveze. Hodlá se totiž pochlubit zcela zrenovovaným závodním autem Volkswagen Golf druhé generace, se kterým se na závod vypravil v roce 1987. Závod tehdy ale pilot s velmi speciálně upraveným autem nedokončil a Volkswagen se od té doby v tomto náročném závodě neangažoval.

Přečtěte si také:  Na legendární a oježděné ulice Monaka nasadí Pirelli trojici nejměkčích směsí pneumatik

A v čem, že je tenhle Golf speciální? Má dva motory! Na svědomí ho má konstruktér Kurt Bergmann, který vsadil na dvojici čtyřválců o objemu 1.8 litru, se kterými spolupracovala obří turbodmychadlo KKK. Obě jednotky produkovaly dohromady výkon 652 koní, což je hodně slušná porce na rok 1987 a na auto, které má hmotnost 1020 kg. Vše vypadalo dobře, ale při svém premiérovém závodu nevydržel homokinetický kloub, a to byl konec.

Mechanici, kteří mají renovaci na svědomí se, ale technice auta hodně věnovali a něco takového by se už stát nemělo. Jinak se ale prý velmi snažili, aby to stále byl ten skvělý „dvojkový“ Golf. Jisté je, že ho na letošní Pikes Peak přivezou, ale zatím nikdo nepotvrdil, zda jen na statickou výstavu nebo zda se auto pokusí zdolat těch 20 náročných kilometrů.