Záznam opravdu brutální nehody ze závodů na Pikes Peak z roku 2012 – video

Autor: Anina Russová - 13. 1. 2015


Tak nad těma dvěma stála celá armáda svatých a ještě pár dalších, protože jinak si nedokážu vysvětlit, jak je možné, že tuhle děsivou nehodu přežili. Garantuji vám, že přiložené video si pustíte nejspíše dvakrát a pokaždé vám v ten jeden stejný moment naskočí husí kůže. A možná na chvilku přestanete i dýchat.

Pikes Peak International Hill Climb je závod, který každý rok prověří jízdní schopnosti automobilových i motocyklových závodníků v závodu do vrchu na horu Pikes Peak. Tenhle závod je plný zatáček a prudkého stoupání, je dlouhý 20 kilometrů a jeho historie sahá až do roku 1916. Tehdy potřebovali do této oblasti v Coloradu dostat víc turistů, a tak zde vymysleli právě závody.

Ale s nárůstem výkonu závodních strojů také prudce vzrostl počet nehod a na jednu opravdu příšernou se právě teď podíváme. Záznam je z roku 2012. Posádka Mitsubishi Lancer Evolution složená z řidiče Jeremyho Foley a navigátora Yuri Kouznetsova byla kousek od cíle, když v části, které se přezdívá „Ďáblovo hřiště“ vjeli do zatáčky až příliš rychle. A průšvih byl na světě. Ve vysoké rychlosti se během vteřiny zřítili ze srázu dolů a to tak, že z auta zbyl prakticky jen ochranný rám. Sami přiznávají, že si z nehody moc nepamatují, ale dodávají, že nebýt opravdu kvalitních ochranných prvků – ať už jde o rám, pořádné sedačky, pásy nebo helmy a HANS systém – asi by už mezi živými nebyli.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru