Když se potká přítomnost s minulostí, je to občas velmi zajímavý pohled. Ve videu se potká klasická Škoda 100 R se svým moderní nástupcem HN R200.

Škodu 110 R vám asi nijak zdlouhavě představovat nemusíme. Dnes jde o legendu, jejíž hodnota nezadržitelně roste. Její ceny už se běžně pohybují kolem 400 tisíc korun a výš. Od dob „eRka“ ale uplynulo v řekách hodně vody a jeho nástupce přímo z výrobní linky značky Škoda je v nedohlednu. Doba bohužel přeje uniformitě a nudné šedi, takže pro něco tak odvážného, čímž „eRko“ nepochybně ve své době bylo, dnes u škodovky není místo. A je to škoda. Naštěstí jsou mezi námi tací, kteří nemusejí řešit nějaké kvóty a výrobní procesy. A jsou navíc tak odvážní, že co nemají a chtějí, to si prostě vyrobí.

To je případ designérského dua Petr Novague a Marek Hoffmann, které jistě znáte pod obchodním označením Hoffmann & Novague. Tento tandem velkých odvážlivců má na svědomí něco jako nástupce Škody 110R, který dostal jméno HN R200.

A podlehla i redakce magazínu Forbes, která na okruh v Mostě dostala jak jednu unikátní Škodu 110 R, tak právě vůz R200, a to včetně jejího designéra, Marka Hoffmanna. Vznikly z toho velmi hezké fotografie, které naleznete zde, ale také moc vydařené video.