Obrazem: U Pražského hradu se dnes představuje dvojice vozů HN R200

Autor: Pavel Srp - 25. 11. 2016


U Pražského hradu, přímo pod okny prezidenta Miloše Zemana si dnes lze prohlédnout dvojici exkluzivních vozů HN R200. Na svědomí je má společnost Hoffman&Novague a podle slov jejích zástupců jde o novodobou interpretaci legendární českého kupé Škoda 110R.

Oba vozy jsou postaveny na základech první generace Audi R8, se kterým sdílejí všechny díly podvozku, pohonu, ale i motoru. To znamená, že o pohon obou vozů se stará lehce vyladěný benzinový motor V8 o objemu 4,2 litru s výkonem 430 koní a točivým momentem 430 Nm. Z 0 na 100 km/h umí zrychlit za 4.5 sekundy a maximální rychlost se zastaví na 300 km/h. Zajímavostí je, že oba vozy mají šestistupňovou manuální převodovku.

Jak je patrné z fotek, zcela odlišná je karoserie, jejíž tvary mají připomínat právě škodovácké eRko. Všechny díly jsou ručně vyráběné a jsou z hliníku. Hmotností se tak HN R200 přibližuje původnímu vozu. Podle slov zástupců společnost jsou i jízdní vlastnosti srovnatelné, což bohužel nemůžeme posoudit, i když bychom moc rádi…

Oba vozy jsou téměř stejné, liší se jen drobnostmi. Zvenku si můžete na první pohled všimnout barvy, na druhý pohled rozdílných kol. Po otevření dveří jsou však odlišnosti výraznější. Zatímco první kus, ten oranžový má komplet individuální interiér (volant, palubní deska i výplně dveří), který je na první pohled mnohem více strohý, modrý kus používá prakticky sériový interiér z Audi R8. Jiné jsou jen sedačky a nějaké drobnosti.

Oba vozy si můžete u Pražského hradu na Hradčanském náměstí prohlédnout dnes až do 21:30 hodin. Tmy se nebojte, vozy jsou ze všech čtyř rohů nasvíceny.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek