Určitě znáte ono heslo, že kola dělají auto. Můžete mít sebelepší, sebezajímavější vůz, ale jakmile ho obujete na ošklivá kola, bude jeho potenciál úplně zničen. Možná i proto se tak moc daří všem výrobcům neoriginálních disků, kteří si často k propagaci svých výrobků vybírají velmi zajímavá auta. Jak vidíte, jedno, tedy super auta, bez druhého, tedy kol, prostě nemůže existovat.

Mezi společnosti, které se drahými a zajímavými koly zabývají patří i Forgiato Wheels. Jestli se někdo nebojí extrému, pak je to tahle partička. Pamatujete, jak na Chrysler 300C obuli 26“ kola? Vyřádili se na Bentley Mulsane nebo Rolls-Royce Dawn a vše dopadlo velmi dobře. Jejich kola teď obulo i Lamborghini Urus.

U Forgiato se rozhodli, že tomuto výkonnému SUV určitě budou slušet 24″ kola a nespletli se. Jde o nový model kol s názvem TEC 3.9, který zatím v jiném, než tomto průměru dostupný není. Ovšem upřímně si myslíme, že cokoliv menšího v takovém designu by na Urusu nemuselo vypadat tak dobře. V sérii obouvá tohle lambo 21“ až 23“ kola.

My víme, že mastodont, který je schopen zrychlit z 0 na 100 km/h zrychlit za 3,6 sekundy, na 200 za 23,8 sekundy, a jehož maximální rychlost je až 305 km/h, takovými koly ztratí něco ze svých schopností, ale jsou mezi námi i tací, kteří mají raději design než rychlost. A právě na ty Forgiato Wheels cílí.

A jak to máte vy? Jste fanoušky velkých kol nebo upřednostňujete decentnější obutí? A je 24 palců už moc nebo ještě v normě? Dejte nám vědět v komentářích na facebooku.