Jen před několika málo týdny jsme psali o tom, že automobilce Lamborghini se velmi daří. Může za to hlavně jeho první SUV, model Urus, který zákazníci berou útokem. Ovšem pokud byste si mysleli, že supersporty, které k Lamborghini dlouhá desetiletí neodmyslitelně patří, nejsou mezi zákazníky oblíbené, pletli byste se. Italská značka před pár dny ukázala čísla prodejů svých placatých superaut a má důvod k radosti! Ten ji dává hlavně model Huracán, který v prodejích výrazně předstihl svého předchůdce, dnes už legendární Gallardo.

Jen za posledních pět let totiž Lamborghini vyrobilo celkem 14 022 kusů modelu Huracán, což je právě počet, na kterém skončil model Gallardo. Tomu tento milník ale zabral jednou tolik času, tedy 10 let. Faktem ale je, že do těchto prodejů a výroby italská automobilka započítává také všechny speciální edice modelu, tedy třeba zadokolku LP 580-2 nebo extrémní 640-4 Performante.

Lamborghini rostou prodeje. Supersporty za to ale nemůžou

U obyčejných aut je pět let doba, kdy už má auto po faceliftu, ale svět supersportů je trochu jiný. Lamborghini žádnoý facelift nechystá. Místo toho jsme se dočkali další zajímavé verze, která dostala jméno Huracán Evo, což je mimochodem ten jubilejní vyrobený vůz. Objednal si ho zákazník v Jižní Koreji a jde o kus ve velmi decentním matném šedém kabátku.