Také vás někdy napadla myšlenka, jak by to dopadlo, kdyby se na trať postavily vrcholné verze některých automobilek? Pokud ano, teď se můžete podívat na souboj dvou superrychlých Lamborghini. Na startovní čáře vedle sebe stojí Aventador SV a Huracán Performante.

Pojďme si obě auta představit. Lamborghini Aventador SV má pod kapotou 6,5litrový vidlicový dvanáctiválec s atmosférickým plněním. Jeho hodnoty jsou působivé: 552 kW/750 koní a 690 Nm. To znamená, že na jednoho koně výkonu připadá jen 2,03 kg! Tohle superlambo zrychlí z 0 na 100 km/h za 2,8 sekundy a pokračuje až k rychlosti přes 350 km/h.

Oproti tomu Lamborghini Huracán Performante má „jen“ atmosféricky plněný vidlicový desetiválec s objemem 5,2 litru, ale zase je přibližně o dva metráky lehčí. I tak má ale jeho motor dechberoucí hodnoty. Výkon je 470 kW/640 koní a maximum točivého momentu vrcholí 600 Nm. Zrychlit z 0 na 100 dokáže za 2,9 sekundy, z 0 na 200 km/h za 8,9 sekundy a jede nejvyšší rychlostí více než 325 km/h.

Na papíře jsou si obě auta ve zrychlení podobná, prakticky by v nich neměl být rozdíl, ale bude to tak i v praxi? Obě stojí vedle sebe na dráze letiště a je čas to zjistit! Připraven je pro ně sprint na čtvrt míle. Obě mají pohon všech kol, automatické převodovky a systém řízeného startu ‚launch control‘.

Závody ve sprintu na 400 metrů jsou nakonec uskutečněny (alespoň na kameru) dvě a při obou z nich vyhrává menší Huracán, který čtvrt míle ujel za 10,4 sekundy. Aventador je za ním v těsném závěsu, když první jízdu zvládl za 10,8 sekundy a tu druhou za 10,6 sekundy.

Čekali jste takový průběh?