Lamborghini láme další rekordy. Tentokrát ne rychlostní, ale prodejní

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Lamborghini - 1. 8. 2023


V posledních měsících ze všech stran slyšíme, že ekonomika nestojí za nic, lidé chudnou a máme se prý špatně. Někde tomu tak jistě je, ale mezi zákazníky superaut asi ne. Důkazem je Lamborghini, které znovu hlásí rekordní prodeje.

V prvních šesti měsících letošního roku si italská automobilka vedla lépe než kdy předtím. Od ledna do června automobilka k zákazníků odeslala celkem 5341 vozů, což je o 4,9 procenta více než ve stejném období loňského roku. Jak se jistě dalo čekat, mezi nejprodávanějšími modely je Urus, ale skvěle si vedl také Huracán.

Automobilce se velmi dařilo na všech trzích. V Evropě, na Středním východě a v Africe bylo dodáno 2285 aut, jde tedy o největší trh. Na druhém místě se umístil americký a kanadský trh, na kterém bylo dodáno 1857 aut, následován je Asií a Tichomořím, kde bylo prodáno 1199 aut. Co se jednotlivých samostatných trhů týče, nejlépe si vedla Amerika, kde bylo prodáno 1625 aut. Hned v závěsu se umístila Velká Británie s 514 auty, Německo s 511 auty a pevninská Čína, Hongkong a Macao (zvláštní správní oblast Čínské lidové republiky) s 450 prodanými auty. Pro pořádek uvádíme i Itálii, kde se prodalo 270 vozů. Spolu s dobrými prodejními výsledky se zvýšily i tržby. Meziročně dokonce o 6,7 % na 1,42 miliardy eur.

Lamborghini se daří jako nikdy. Vyprodané je SUV Urus, ale i supersportovní Revuelto a Huracán

Ten zájem o modely Urus a Huracán je logický. Zákazníci se snažili koupit poslední dostupné vozy s čistě spalovacím motorem. V případě Urusu se nové verze dočkáme, půjde ale už o plug-in hybrid. Huracán V10 definitivně skončil.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru