Lamborghini se daří jako nikdy. Vyprodané je SUV Urus, ale i supersportovní Revuelto a Huracán

Autor: Anina Russová - Zdroj: carscoops.com, Motor1.com, Die Welt - Foto: Lamborghini - 7. 7. 2023


Ze všech stran se na nás všechny hrnou zprávy o krizích a o tom, že automobilový průmysl to nemá jednoduché. Ani jedno nehodláme rozporovat, ostatně, není ani o čem se přít. Stále ovšem existují automobilky a lidé, kterých se krize nijak nedotýká.

Tou „automobilkou“ je Lamborghini a těmi „lidmi“ její zákazníci. Pokud jste se snad chtěli zařadit mezi ně a objednat si SUV Urus s osmiválcem, máme pro vás špatnou zprávu. Generální ředitel společnosti Stephan Winkelmann německému listu Die Welt řekl, že už je vyprodán. K zákazníkům v následujících měsících dorazí poslední objednané kusy a další už do výroby není možné zadat. Ti, kteří by přeci jen rádi v garáži luxusně sportovní SUV zaparkovali, se budou muset s mířit s jeho novou plug-in hybridní verzí, která bude uvedena až koncem roku 2024. O dalších pět let později pak Lamborghini představí také plně elektrickou verzi tohoto nejoblíbenějšího modelu.

Výše zmíněné by ukazovalo, že zákazníci Lamborghini mají stále hlad po klasických spalovacích motorech. Ukázalo se ale i to, že se jim líbí i historicky první plug-in hybrid značky, tedy model Revuelto. Ten kombinuje trojici elektromotorů a pro Lamborghini typický dvanáctiválec. Výkon celé soustavy je 1015 koní. Ačkoliv je cena auta v přepočtu asi 10 milionů korun, Winkelmann potvrdil, že i tento model je na příštích 18 měsíců vyprodaný. A dodal, že nejvíce objednávek pochází z USA.

Obdobně je na tom ovšem i Haracán, na který si noví zákazníci musí nechat zajít chuť na příští dva roky. Prodeje tohoto modelu navíc v první polovině roku 2023 vyskočily o 5 % na 5341 kusů.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru