Lamborghini hlásí velký úspěch. Za čtyři roky prodalo 20 000 kusů modelu Urus

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Lamborghini - 13. 6. 2022 0

Kdo by to býval čekal… Když Lamborghini před čtyřmi lety vypustilo do světa model Urus, byla řada těch, kteří se autu vysmívali. Spojení tradičního italského výrobce supersportů a SUV? Tehdy to vypadalo jako krok vedle, jako nesmysl. Uplynulo však pár let a z Urusu je dojná kráva. Lamborghini totiž oslavilo už 20 000 prodaných kusů a další objednávky se jen hrnou.

Jen čtyři roky stačily k tomu, aby se z modelu Urus stal nejprodávanější model značky v celé historii. A byl to právě tento model, který pomohl automobilce ke zdvojnásobení dodávek nových aut. Dokonce prý musela zvětšit výrobní plochy a posílit počty svých zaměstnanců, aby vůbec zvládla uspokojit poptávku. A ta je velká, vždyť teprve před 11 měsíci, konkrétně 20. července vyrobila Urus s pořadovým číslem 15 000! A teď, jen o jedenáct měsíců později, hlásí dalších 5000 prodaných kusů. A mimochodem, jubilejní vůz byl lakován v netradiční fialové barvě Viola Mithras, dostal červené brzdové třmeny a panoramatickou střechu.

Přečtěte si také:  Lamborghini potvrdilo, že dříve či později bude Urus elektromobilem

Spolu s oznámením o výrobním milníku Lamborghini poodhalilo i několik málo detailů o tom, jaké vozy si vlastně zákazníci objednávají. Pět nejoblíbenějších barev pro Urus jsou Grigio Telesto (šedá), Blu Cepheus (světle modrá), Viola Pasifae (fialová), Nero Noctis Matt (matná černá) a Arancio Borealis (perleťová oranžová). A zajímavé je, že Lamborghini má také odhad toho, kolik kilometrů už zákazníci s Urusem najezdili. Mělo by jít o 360 milionů kilometrů.

A co bude dál? Zákazníci by se měli dočkat buď elektrické nebo také plug-in hybridní verze Urusu, ale o něco dříve také faceliftovaného Urusu Evo. I u nich automobilka očekává podobný úspěch.