Je drahý, je rychlý a s hmotností je na tom přímo ukázkově. Seznamte se s Lamborghini Centenario. Ale také je celkem extrovertní a to nejen vzhledem, ale hlavně cenovkou. Představeno bylo na letošním autosalonu v Ženevě, kde bylo takřka také ihned vyprodáno. Aby také ne. Jde o limitovanou edici 20 kusů, která byla vyrobena u příležitosti stých narozenin zakladatele automobilky Ferruccia Lamborghini. A cena? Ta byla stanovena na v přepočtu 48 milionů korun a to, prosím, bez daně…

Prakticky celé auto je vyrobeno z uhlíkových vláken, což mu v kombinaci s fantastickým motorem propůjčuje úžasné jízdní vlastnosti. Pohání ho atmosférický dvanáctiválec o objemu 6,5 litru, který najdete i v modelu Aventador. V tomto případě je ale jinak naladěn, takže se ve výsledku chlubí výkonem 759 koní a točivým momentem 690 Nm. Tyto hodnoty jsou na všechny kola přenášeny pomocí sedmistupňové převodovky.

Zrychlení z 0 na 100 km/h za 2,8 sekundy, z 0 na 200 km/h za 8,6 sekundy a maximální rychlost se zastaví na 350 km/h. Díky použití závodních brzd mu k úplnému zastavení z rychlosti 100 km/h stačí pouhých 30 metrů.