Živá show Top Gearu cestuje po celém světě a za pár týdnů navštíví i Českou republiku. Nicméně dost pochybuji o tom, že to bude taková pecka jako o minulém víkendu na slunném Barbadosu. Na tomhle místě plyne život pomalu a klidně, a proto byl příjezd tria z Top Gearu se speciálními hosty jako Nelson Piquet Jr. nebo Tiffem Needellem něco jako záblesk z čistého nebe.

zavod-lewis-hamilton-ken-block-video

Mimo toho se tu na místním okruhu Bushy Park konal jedinečný souboj dvou automobilových velikánů. Souboj, kde se potkali dva jezdci – i když každý z jiné oblasti motorsportu – Lewis Hamilton a Ken Block.

I když to zní jako šílenost, pořadatelé tyhle dva prostě postavili v závodě proti sobě. Jen ať se ukážou… Ken kočíroval svůj WRC speciál Ford Fiesta, zatímco Lewis se posadil do monopostu Formule 1, Mercedesu-AMG W03 z roku 2012.  Nutno ale dodat, že Ken Block měl trochu výhodu. Na stejném okruhu se během víkendu totiž konalo úvodní kolo Red Bull Global Rallycross a Ken vyhrál dvě ze tří rozjížděk.

Už dost řečí, vychutnejte si skvělé záběry dvou skvělých jezdců. Nikde jinde speciál WRC proti formuli vážně neuvidíte. 🙂