Asi se shodneme na tom, že kolony jsou tím nejotravnějším, co může řidiče potkat. Jsou nudné, otravující a berou čas, kterého nikdo nemá dost. Nelze se pak svým způsobem divit těm, kterým rupnou nervy, že kolonu chtějí nějak objet. Nicméně je vždy nutné u toho dodržovat zákony. Využívání záchranářské uličky nebo odstavného pruhu k takovým zákonným možnostem jak se čekání v koloně zbavit opravdu nepatří. Přesto se vždy najde pár řidičů, kteří právě tyto možnosti zkusí. V případě záchranářské uličky pak bohužel často blokují průjezd těm, kteří to potřebují. A v případě odstavného pruhu se zase rychle můžou dostat do spárů mužů zákona. A přesně to se před nedávnem stalo na jedné z kalifornských ucpaných dálnic.

Přečtěte si také:  Silničáře vážně zranil nepozorný řidič náklaďáku. Srazil ho, když pracoval v odstavném pruhu

Na záběrech z místa kolony, které jsou lehce zrychlené, jsou vidět dva ucpané jízdní pruhy. Auta pomalu popojíždí a chvíli se neděje nic zvláštního. Ovšem až do chvíle než se vpravo v odstavném pruhu objeví auto. A hned za ním několik dalších. Jde právě o ty řidiče, kteří na dlouhou kolonu neměli nervy, jenomže tím, že projeli odstavný pruh, porušili zákon.

Video pokračuje dál, odstavným pruhem mezi tím projede několik aut a jeden by si myslel, že tímto prostě skončí. Jenomže to vlastně začíná. Záběry z kolony totiž jen o chvíli později prozradí to, že všichni ti řidiči, kteří se pokusili využít odstavný pruh, stojí zaparkovaní na jeho kraji a potupně čekají. Ne na to, až se kolony rozjedou, ale na to, až je s bločkem na pokuty obejde policista, který si je všechny postupně odchytil.

Přečtěte si také:  Padající led z kamionu rozdrtil čelní okno dodávky a zranil jejího řidiče

A stejně by to dopadlo i u nás. Odstavný pruh totiž není dle zákona určen k jízdě. Může to změnit maximálně policie, která do něj auta, třeba v případě nehody, sama pustí. Jinak je jeho využívání při kolonách přestupkem, který může stát až 2000 Kč.