Asi se shodneme na tom, že kolony jsou tím nejotravnějším, co může řidiče potkat. Jsou nudné, otravující a berou čas, kterého nikdo nemá dost. Nelze se pak svým způsobem divit těm, kterým rupnou nervy, že kolonu chtějí nějak objet. Nicméně je vždy nutné u toho dodržovat zákony. Využívání záchranářské uličky nebo odstavného pruhu k takovým zákonným možnostem jak se čekání v koloně zbavit opravdu nepatří. Přesto se vždy najde pár řidičů, kteří právě tyto možnosti zkusí. V případě záchranářské uličky pak bohužel často blokují průjezd těm, kteří to potřebují. A v případě odstavného pruhu se zase rychle můžou dostat do spárů mužů zákona. A přesně to se před nedávnem stalo na jedné z kalifornských ucpaných dálnic.

Přečtěte si také:  Silničáře vážně zranil nepozorný řidič náklaďáku. Srazil ho, když pracoval v odstavném pruhu

Na záběrech z místa kolony, které jsou lehce zrychlené, jsou vidět dva ucpané jízdní pruhy. Auta pomalu popojíždí a chvíli se neděje nic zvláštního. Ovšem až do chvíle než se vpravo v odstavném pruhu objeví auto. A hned za ním několik dalších. Jde právě o ty řidiče, kteří na dlouhou kolonu neměli nervy, jenomže tím, že projeli odstavný pruh, porušili zákon.

Video pokračuje dál, odstavným pruhem mezi tím projede několik aut a jeden by si myslel, že tímto prostě skončí. Jenomže to vlastně začíná. Záběry z kolony totiž jen o chvíli později prozradí to, že všichni ti řidiči, kteří se pokusili využít odstavný pruh, stojí zaparkovaní na jeho kraji a potupně čekají. Ne na to, až se kolony rozjedou, ale na to, až je s bločkem na pokuty obejde policista, který si je všechny postupně odchytil.

Přečtěte si také:  Každé překročení rychlosti je dle zákona hodnoceno jinak. Některé stojí jen peníze, jiné rovnou i řidičák

A stejně by to dopadlo i u nás. Odstavný pruh totiž není dle zákona určen k jízdě. Může to změnit maximálně policie, která do něj auta, třeba v případě nehody, sama pustí. Jinak je jeho využívání při kolonách přestupkem, který může stát až 2000 Kč.

1 komentář

  1. Svět není racionální. Kdyby byl, tak nesmyslně nedotuje koupi emobilů, ale dá peníze na infrastrukturu, aby každý, kdo to potřebuje, mohl legálně opustit ucpanou dálnici nejbližším výjezdem. Případ, že policie ucpe odstavný pruh už není jen šikana, ale nebetyčné blbost.

Přidat komentář