Silničáře vážně zranil nepozorný řidič náklaďáku. Srazil ho, když pracoval v odstavném pruhu

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Policie ČR - 19. 5. 2021


Nehody, kdy dojde ke zranění pracovníka údržby silni, jsou bohužel jako přes kopírák. Začne to nepozorností nějakého řidiče, často dodávky nebo náklaďáku a končí nehodou, při které jsou zraněni, a to ještě v tom lepším případě, pracovníci údržby silnic. K přesně takové dopravní nehodě došlo v neděli odpoledne na 51. kilometru dálnice D11.

Podle prvních výsledků vyšetřování to vypadá, že hlavníma jediným viníkem je 36letý řidič nákladního auta, který nedával dostatečný pozor na cestu a nevěnoval se plně řízení. Z ničeho nic vyjel ze svého jízdního pruhu do toho odstavného, kde ale v tu chvíli stálo auto silničářů označené velkou šipkou. Navíc, jak je vidět z policejních fotografií, je výrazně oranžové, takže přehlédnout jej už chce opravdu „zkušenosti“.

Ty ale řidič náklaďáku zjevně měl. Náraz byl velmi silný, zdemoloval jak nákladní auto nepozorného řidiče, tak auto údržby. Bohužel ale nedošlo jen k majetkovým škodám. Při nárazu byl vážně zraněn také pracovník údržby, kterého musel do nemocnice transportovat vrtulník.

Podle policie je škoda na náklaďáku asi půl milionu korun, na autě údržby asi 1,2 milionu korun. Vše je stále vyšetřováno, ale už ej jasné, že nikdo z účastníků nebyl pod vlivem alkoholu.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru