Jsme přesvědčeni, že být pracovníkem údržby silnic a dálnic dnes patří k nejnebezpečnějším zaměstnáním, jaká si můžete vybrat. Jen za posledních pár let ŘSD (Ředitelství silnic a dálnic) eviduje řadu dopravních nehod, často s těmi nejsmutnějšími následky, které způsobili právě pracovníkům údržby nepozorní řidiči. Po nahlédnutí do archivu takových nehod na ŘSD je pak patrné, že nejméně pozorní jsou řidiči nákladních aut a dodávek. Jeden z druhých jmenovaných pak ve středu za svou nepozornost zaplatil cenu nejvyšší, při nehodě bohužel zemřel.

K nehodě došlo ve středu 31.3. na dálnici D8 u Rochova na Litoměřicku ve směru z Prahy na Ústí nad Labem. Zatím není jasné, proč, ale jisté je, že řidič dodávky na dálnici přehlédl velkou světelnou šipku, kterou tam měli umístěni silničáři. Ačkoliv byli záchranáři s hasiči na místě během krátké chvíle, řidiči už nemohli pomoci. Podle dostupných informací tentokrát ke zranění pracovníků údržby nedošlo.

Přečtěte si také:  Pracovník technických služeb na poslední chvíli uskočil před autem, které ho málem smetlo ze silnice

ŘSD před nedávnem upozornilo, že nepozorní řidiči jsou pro jejich pracovníky, ale i pro sebe, smrtelně nebezpeční. Na svém webu upozornilo: „Řidiči by si měli uvědomit, že pokud se budou chovat neohleduplně k zaměstnancům, jež pro ně spravují komunikace, budou na tom sami biti.“

Pokud tedy projíždíme opravovaným úsekem, měli bychom se v první řadě absolutně věnovat řízení a provozu kolem. Důležité také je dodržovat rychlostní omezení a v případě, kdy míjíme už řešenou dopravní nehodu, neměli bychom se „kochat“, neměli bychom fotit ani natáčet, ale měli bychom místem bezpečně a plynule projet.