Nepozornost řidičů je obrovský problém, na který neustále upozorňují policisté i bezpečnostní odborníci. Řada řidičů sedá za volant unavená, někteří pod vlivem alkoholu či drog, jiní si hrají s mobilem nebo se nechávají rozptýlit třeba zlobícími dětmi. Následky nehod, které ale takový nepozorný řidič může způsobit, jsou často velmi vážné.

Své už o tom ví jeden maďarský pracovník technických služeb, kterého málem „sestřelil“ nepozorný řidič. Seběhlo se to dost rychle. Když silničář označil místo, kde pracuje, musel na chvíli zastavit provoz. Vzhledem k tomu, že byl jasný den a on byl dobře vidět, neměl se čeho bát. Tedy, to si nejspíš myslel. Jeden z řidičů, který k místu přijel, udělal přesně to, co měl, tedy zastavil. Ovšem hned pár sekund na to se sem přiřítil další řidič, který v plné rychlosti naboural do stojícího Peugeotu, který byl odmrštěn směrem k silničáři. Ten uskočil opravdu na poslední chvíli.

Hasiči na karlovarské dálnici zasahovali u nehody. Sestřelil je nepozorný řidič

Problém i v Česku

Tak šťastnou dohru bohužel neměla podobná nehoda, která se 29. dubna stala na dálnici D2 v Česku. Na 57. kilometru tu došlo k vážné nehodě, při níž nepozorný rumunský řidič kamionu narazil do asistenčního auta ŘSD.

Posádka auta zasahovala i prázdného kola jiného kamionu, a ačkoliv bylo místo události dobře a viditelně označené, řidič kamionu, který nehodu způsobil, ani nebrzdil. V autě bohužel v tu dobu seděl jeden z pracovníků ŘSD, který silný náraz nepřežil.