Toyota_GR_Supra_GT4_EVO_1-motorsport

Ještě ostřejší Toyota Supra GRMN by měla dorazit do 2 let. Dostat má motor z BMW M4 CSL

Autor: Pavel Srp - Zdroj: motor1.com, Best Car - Foto: Toyota - 24. 2. 2023


O tom, že by mohla přijít ještě ostřejší Toyota Supra GRMN, se hovoří už nějakou dobu. Teď se objevují další informace, které tuto teorii podporují. Stát by se tak mělo před rokem 2025, kdy by měla být představena nová generace Supry, ovšem už plně elektrická.

Označení GRMN, což je zkratka „Gazoo Racing Meister of Nürburgring“ se objevilo na Toyotě Yaris GRMN, která vlastně modely Toyota Gazzoo Racing odstartovala. Od té se ale na žádném dalším autě GRMN neobjevilo, modely jsou označovány jen s písmenky GR (GR Supra, GR Yaris, případně jen sportovními pakety GR Sport). To by se ale mělo změnit a před koncem současné generace by měla přijít nejostřejší Supra. Doplní tak verzi s manuální převodovkou, kterou Toyota začala prodávat teprve nedávno.

Oficiální podrobnosti jsou zatím neznámé, ale očekává se, že Toyota Supra GRMN by měla dostat šestiválec s výkonem až 550 koní, který by měl pocházet od BMW. Mělo by jít o třílitrový šestiválec s přeplňováním dvěma turbodmychadly (S58), který používají modely BMW M3/M4. Mělo by jít rovnou o vrcholnou verzi, která pohání BMW M3 CS a BMW M4 CSL. Poháněna budou výhradně zadní kola a k dispozici bude pouze automatická převodovka.

Test BMW Z4 M40i (2019)

Bude to poslední spalovací verze Toyoty Supra, protože šestá generace už má být čistě elektrická. Podle magazínů Motor1 a Best Car má další, šestá generace stát na upravené podvozkové platformě e-TNGA a spalovací motor už mít nebude ani jako alternativu. Podobně na tom ovšem bude i nová generace Porsche Cayman, která přijde také jako elektromobil.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru