Blížící se Autosalon v Los Angeles mimo jiné přinese také limitovanou edici Jeepu Gran Cherokee SRT. Tedy nejvýkonnější osmiválcové verze tohoto oblíbeného SUV, speciální série nese jméno Night Edition.

Novinka v podobě speciální série se liší především lehce pozměněným vzhledem a bohatší základní výbavou. Nemusíte se tedy obávat žádné podlosti v podobě downsizování pohonné jednotky. Pod kapotou stále příjemně bručí osmiválcová vidlicová jednotka o objemu 6,4 litru HEMI spolupracující s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol. Tahle jednotka vyprodukuje 475 plnokrevných koní, kteří těžké SUV dostanou z 0 na 100 km/h za pouhých 4,8 sekundy.

Night Edition se od základního SRT liší především maskou, která má nově matně černé provedení. Podobné povrchové úpravy se dočkala také střecha a zadní spojler. Night Edition se také rozloučila s veškerým chromem. Na jeho místo (podél skel, vdechy a výdechy vzduchu) jsou vsazeny stejné lišty v černém lesklém provedení. Označení modelu na boku a zádi je také v černé barvě. Pro limitovanou edici byla vyhrazena trojice laků karoserie – Velvet Red, Billet Silver a Granite Crystal. Poslední poznávacím prvkem jsou nová 20″ litá kola 5Ten v černé barvě. Jejich jednoduchý design má prý více odhalit brzdové obložení od firmy Brembo.

Pokud jste čekali podobnou červeno-černou kombinaci také v interiéru, bohužel jste se mýlili. Tady se naopak chromem vůbec nešetřilo. K tomu ve standardu dostanete černé kožené čalounění, které je doplněno a kontrastní stříbrné prošívání. Do série Night Edition se dostalo také dvojité střešní okno, audio systém Harman Kardon o výkonu 825 W, za příplatek dostanete zábavní systém pro cestující na zadních sedadlech s dvojicí obrazovek. Pokud o nabroušeném SUV uvažujete a BMW X5 M, Mercedes-AMG GLE 63 nebo Range Rover Sport SVR vás úplně nezaujaly, tohle je alternativa. Na jaře roku 2016 může být vaše.