James May uvažuje o tom, že definitivně opustí The Grand Tour. Důvody má zcela logické

Autor: Anina Russová - 2. 1. 2020


Ten, kdo se alespoň trochu zajímá o auta, jistě zná moderátorské trio Clarkson, Hammond a May. Tahle trojice se proslavila už před dlouhou dobu v britském televizním pořadu Top Gear, odkud se před pár lety přesunuli k americkému Amazonu, kde natáčí vlastní show The Grand Tour.

Od první klapky Top Gearu uplynulo hodně vody, první díl odvysílala BBC už v roce 1977, všichni tři se v něm sešli ale až v roce 2002, a není se co divit, že trio britských moderátorů stárne. Možná byste to do nich neřekli, ale Hammond má na krku padesátku, Clarkson dle slov Maye za pár sekund oslaví šedesátku a sám May bude mít brzy na dortu 58 svíček. Všichni tři mají šedivější nebo dokonce zcela šedivé vlasy, trošku bříška, ale báječná britský humor jim stále zůstává. Je ale možná o něco peprnější, než býval. :)

Jenomže krom toho jsou také unavenější. A James May v rozhovoru pro The Sun přiznal, že natáčení už je pro něj opravdu náročné a uvažuje o odchodu do důchodu. V rozhovoru konkrétně řekl: „Jak zvládám stárnutí? Špatně. Jsem v druhé polovině své padesátky a se vší upřímností přiznávám, že se trochu rozpadám. Rozjíždí se mi nervové poruchy a bolesti. Nemyslím si, že je dobré dělat to, co dělám dále, protože se nechci na veřejnosti postupně rozpadat. Bylo by to nedůstojné a nemyslím si, že to diváci chtějí vidět.“

Nový pick-up Ford Ranger Raptor přichází do Evropy

Hodně upřímná slova, co myslíte? Nutno říct, že James za ně zaslouží hlubokou poklonu. Kdyby si tak taková slova uměli říct někteří politici a umělci. Možná bychom nemuseli sledovat to smutné a rozpadlé panoptikum a to jak v zahraničí, tak u nás. James ale pokračoval dál. Pro The Sun také řekl: „Nikdy jsme nemysleli, že tuhle práci budeme dělat tak dlouho. Dnes nám ale trvá 15 minut, než vystoupíme z Ferrari, opravdu se na to chce někdo dívat? Jeremy je na tom navíc možná hůř než já.“ Dále v rozhovoru přiznal, že ideální je odejít na vrcholu, tedy opustit publikum, které ještě chce víc.

Přečtěte si také:  Clarkson, Hammond a May se vrací v novém skandinávském speciálu. Jde o díl, kde Kapitán Šnek boural

Jak vidno, je dost dobře možné, že se jak James, tak i jeho kolegové brzy odeberou do klidného důchodu. Není se co divit, po těch letech, kdy byli snad v každém koutě planety, kdy zkusili vše, co jezdí, létá nebo plave a nesčetněkrát při tom jen tak tak nepřišli o život, si to rozhodně zaslouží.

The Grand Tour možná po třetí sérii skončí

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek