James May uvažuje o tom, že definitivně opustí The Grand Tour. Důvody má zcela logické

Autor: Anina Russová - 2. 1. 2020


Ten, kdo se alespoň trochu zajímá o auta, jistě zná moderátorské trio Clarkson, Hammond a May. Tahle trojice se proslavila už před dlouhou dobu v britském televizním pořadu Top Gear, odkud se před pár lety přesunuli k americkému Amazonu, kde natáčí vlastní show The Grand Tour.

Od první klapky Top Gearu uplynulo hodně vody, první díl odvysílala BBC už v roce 1977, všichni tři se v něm sešli ale až v roce 2002, a není se co divit, že trio britských moderátorů stárne. Možná byste to do nich neřekli, ale Hammond má na krku padesátku, Clarkson dle slov Maye za pár sekund oslaví šedesátku a sám May bude mít brzy na dortu 58 svíček. Všichni tři mají šedivější nebo dokonce zcela šedivé vlasy, trošku bříška, ale báječná britský humor jim stále zůstává. Je ale možná o něco peprnější, než býval. :)

Jenomže krom toho jsou také unavenější. A James May v rozhovoru pro The Sun přiznal, že natáčení už je pro něj opravdu náročné a uvažuje o odchodu do důchodu. V rozhovoru konkrétně řekl: „Jak zvládám stárnutí? Špatně. Jsem v druhé polovině své padesátky a se vší upřímností přiznávám, že se trochu rozpadám. Rozjíždí se mi nervové poruchy a bolesti. Nemyslím si, že je dobré dělat to, co dělám dále, protože se nechci na veřejnosti postupně rozpadat. Bylo by to nedůstojné a nemyslím si, že to diváci chtějí vidět.“

Richard Hammond vyřešil krizi středního věku Fordem Ranger Raptor

Hodně upřímná slova, co myslíte? Nutno říct, že James za ně zaslouží hlubokou poklonu. Kdyby si tak taková slova uměli říct někteří politici a umělci. Možná bychom nemuseli sledovat to smutné a rozpadlé panoptikum a to jak v zahraničí, tak u nás. James ale pokračoval dál. Pro The Sun také řekl: „Nikdy jsme nemysleli, že tuhle práci budeme dělat tak dlouho. Dnes nám ale trvá 15 minut, než vystoupíme z Ferrari, opravdu se na to chce někdo dívat? Jeremy je na tom navíc možná hůř než já.“ Dále v rozhovoru přiznal, že ideální je odejít na vrcholu, tedy opustit publikum, které ještě chce víc.

Jak vidno, je dost dobře možné, že se jak James, tak i jeho kolegové brzy odeberou do klidného důchodu. Není se co divit, po těch letech, kdy byli snad v každém koutě planety, kdy zkusili vše, co jezdí, létá nebo plave a nesčetněkrát při tom jen tak tak nepřišli o život, si to rozhodně zaslouží.

Komentář: Má ještě Top Gear co nabídnout? Podle poslední upoutávky spíše ne

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru