Kousek od dálnice D11 u obce Všestary museli řidiči v úterý řešit dost děsivě vyhlížející dopravní nehodu osobního auta a linkového autobusu. Osobní auto Škoda Fabia řídil 88letý důchodce. Policie nehodu stále šetří a tak přesně neví, co se stalo. Ví ale, že senior z nějakého neznámého důvodu přejel do protisměru, kde v tu chvíli jel autobus, a došlo ke střetu.

Státu dochází trpělivost s nebezpečnými seniory za volantem. Přitvrdí v jejich postizích

Řidič Fabie byl převezen do nemocnice, naštěstí mu nic vážného není. Dobře dopadl i řidič autobusu i cestující, nikomu se nic nestalo. U obou řidičů policie hned na místě dechovou zkouškou vyloučila jízdu pod vlivem alkoholu, ale přesto zjistila jedno velké provinění důchodce z Fabie. Podle Ivy Kormošové z královehradecké policie měl téměř měsíc neplatný lékařský posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel.

U jeho auta, u kterého policisté odhadli škodu na 30 000 Kč, z důvodu závad pak rovnou zadrželi osvědčení o registraci vozidla. Na autobuse odhadli škodu na 150 00 korun. Míra zavinění ještě není zcela jasná, vše musí osvětlit vyšetřování, které je v plném proudu.