Komentář: Má ještě Top Gear co nabídnout? Podle poslední upoutávky spíše ne

Autor: Anina Russová - 31. 12. 2019


Před několika málo dny jsme vám ukazovali upoutávku na vánoční speciál pořadu Top Gear. Teď pro vás máme trailer na nové díly standardní, už 28. řady. Ne snad, že by ty ukázky byly špatné, to v žádném případě! Jen je to možná už tak trochu ohraná písnička? Nebo se nám to jen zdá?

V ukázkách z nové řady je vidět velká spousta akce a nejnovějších aut. Jenomže to všechno už tu bylo tolikrát… A to v dobách, kdy pořadem Top Gear provázeli Hammond, Clarkson a May. Souboj auta se stíhačkou? Jasně, nic nového. Souboj dvou elektromobilů na okruhu? I to už tu bylo. Stejně jako ztřeštěné výlety, šílené převleky a lehce absurdní situace a úkoly.

Obrovské Lamborghini LM002 na okruhu? Ale ano a sluší mu to tam – video

Top Gear po několikáté výměně moderátorského tria, kdy se v nové sérii na těchto důležitých křeslech usadili Chris Harris, Paddy McGuinness a Andrew Flintoff, měl celkem zajímavě našlápnuto. Jenomže produkce jako kdyby zamrzla v době před asi 5 lety, a produkuje stále totéž. Nejspíš by se to dalo vysvětlit tím, že nechce naštvat diváky, kteří jsou na něco zvyklí, a to něco se jim tedy stále servíruje. Nicméně, není možné, že už jsou někteří, a věřím, že jich je hodně, tak trochu přejedení? Ostatně Top Gear před nedávnem hodně bojoval s úbytkem diváků, pak se to trochu zlepšilo, ale jestli ta čísla dále porostou i navzdory stále totožnému scénáři, to je velká otázka. Osobně si myslím, že ne.

Top Gear nemůže být stále živ jen ze svého slavného jména, které mu vytvořila původní moderátorská trojice. Diváci se mění, jedni stárnou a z druhé strany naopak přicházejí stále mladší. A zaujmout obě tyto skupiny je nesmírně náročné a rozhodně se to (podle mého názoru) nepovede neustálým omíláním totožného scénáře. Dokola a dokolečka. Rozhodně tím ale nechci říct, že bych to snad dělala lépe, ostatně, nejsem produkční, ale od profesionálů z BBC bych čekala nějaký vývoj. A ideálně kupředu. Toho jsme se zatím bohužel nedočkala.

The Grand Tour možná po třetí sérii skončí

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru