Když byli moderátoři Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May odejiti z Top Gearu, spekulovalo se o tom, co s nimi bude. Nedlouho poté oznámili, že je pod svá křídla vzal americký Amazon a že se rozhodně máme na co těšit. A zatímco Top Gear za poslední dobu vystřídal velkou spoustu moderátorů a jeho sledovanost prý rozhodně není, co bývala, The Grand Tour šlape jako hodinky.

Tedy, alespoň to tak vypadalo. Amazon nikdy nezveřejňuje čísla sledovanosti a prý je pro něj důležité jen to, kolik lidí si koupí přístupy k jejich vysílání. Vypadá to však, že ačkoliv mají Clarkson a jeho kolegové za sebou velké portfolio fanoušků, sledovanost není nijak velká. Není se tak čemu divit, když se Amazon trošku vzteká, obzvlášť, když jsou finance, které za The Grand Tour utrácí, opravdu extrémně vysoké. Spekuluje se o tom, že každá série této show Amazon stála minimálně 200 milionů dolarů. Ovšem výdělky nerostou, ba právě naopak. Podle internetové šeptandy totiž druhá série show skončila ve ztrátě, jenž je odhadována asi na 12,5 milionu liber.

Do světa se tak začíná šířit informace o tom, že The Grand Tour má s třetí sérií, kterou v tuto chvíli oblíbení moderátoři dokončují, skončit. A nejde jen o ty velké peníze. Naznačuje to i fakt, že právě třetí série už měla být dávno hotova a každým dnem měla být spuštěna na Amazon TV. Toto zpoždění totiž může ukazovat na přetáčení posledních dílů, které by tedy měly být rozlučkové.

Vše jsou to ovšem nyní jen spekulace a trojice Clarkson, Hammond a May už mnohokrát ukázala, že se jen tak nevzdává a jde si tvrdě za svým.