Je zajímavé sledovat, jaká auta vlastní více či známé osobnosti. Někteří mají Bugatti, jiní třeba exkluzivní Lamborghini. Velmi zajímavý vozový park má ale i trojice televizních moderátorů James May, Richard Hammond a Jeremy Clarkson. A ten první jmenovaný před pár dny ukázal svůj nejnovější přírůstek. Jenomže u fanoušků nesklidil zrovna pozitivní ohlasy.

Odhalení svého nového auta pojal hodně moderně a ve stylu současných populárních influencerů a youtuberů. Přes auto dal červenou plachtu Ferrari a chvíli napínal. Pod krvavě rudou plachtou ale nebyl italský supersport, nýbrž americký elektromobil. Ano, James May si pořídil Teslu, konkrétně Model S.

James May vysvětlil, proč miluje Rolls-Royce. Může za to i princ Charles

May asi čekal, že reakce na jeho nový vůz budou různé a přiznal to i ve videu. Ovšem hned se dal do vysvětlování, proč vlastně sáhl po Tesle. Nejde prý o žádný kult elektromobility, jen prostě chce držet krok se současnou dobou a mít přehled o aktuálních technologiích. A nejlepší názor si udělá právě tak, že s Teslou bude každý den jezdit.

May je přesvědčen, že v elektrické energii je budoucnost automobilismu. Jen je otázkou, jestli se ta budoucnost zhmotní v palivové články nebo zůstane u baterií. Byť lepších než máme teď.

Navíc, díky rozmachu elektromobily nebude potřeba zakazovat auta se spalovacími motory, protože se dostanou na okraj zájmu. A tím zůstanou jen pro opravdové petrolheady. A na tom možná něco bude. Pokud se lidé nezačnou automaticky a sami od sebe zajímat o to, co mají rádi úředníci, hrozí nám v budoucnosti možná i ten zákaz aut se spalovacími motory. Pokud začnou, nebude co a proč zakazovat. Myslíte si, že má pravdu? A myslíte si, že budoucnost opravdu leží v elektřině?