jay kay lamborghini diablo

Legendární Diablo ze slavného videoklipu je na prodej. Cena je ovšem extrémní + video

Autor: Anina Russová -   3. 8. 2017


Kdo by neznal dnes už legendární písničku „Cosmic Girl“ a její videoklip, který jako by zhmotnil všechny petrolheadské sny do pár minut. Na svědomí ji má fantastický muzikant, kterého můžeme znát pod uměleckým jménem Jay Kay, a který je frontmanem britské kapely Jamiroquai.

V klipu se objevuje řada fantastických aut, kterými jsou třeba Ferrari F355 Berlinetta nebo Ferrari F40. Hlavní hvězdou je ale fialové Lamborghini Diablo SE30. Těchto vozů vyrobila italská značka jen 150 kusů a Jay Kay pro potřeby natáčení spotřeboval rovnou dva.

První bohužel nepřežil a stalo se tak už před natáčením. Rychle tedy bylo potřeba sehnat totožný kus, což se sice nakonec podařilo, ale ani ten nepřežil tak úplně bez úhony. Ačkoliv Jay Kay výslovně zakázal, aby s autem jezdil kdokoliv jiný než on, jeden z členů štábu zákaz nerespektoval. Popojel sice jen kousek, ale i to mu stačilo k tomu, aby srazil kameru na stojanu, která pak rozbila čelní sklo. Mimochodem, to je důvod, proč zpěvákovi v klipu vlají v autě vlasy. Nebyl čas shánět okno nové, takže se klip prostě natočil bez něj.

Jay Kay, mimochodem velký milovník aut a opravdu dobrý pilot, se do auta zamiloval natolik, že ho po natáčení koupil. Ve své sbírce ho měl celkem dlouho, ale zjevně dozrál čas a Diablo je nyní na prodej. Na tachometru má 27 804 kilometrů a je ve skvělém stavu. Navíc jde o jeden z šestnácti vyrobených vozů s pravostranným řízením.

Pohání ho dvanáctiválec o objemu 5,7 litru, který disponuje výkonem 530 koní a točivým momentem 580 Nm. Z 0 na 100 km/h zrychlí za 4 sekundy a maximální rychlost se zastaví na 333 km/h.

Máte o auto zájem? Pak se nejprve posaďte, protože jeho cena je opravdu vysoká. Prodejce ji stanovil na 549 995 liber, tedy v přepočtu téměř 16,1 milionu korun. Pořád máte zájem? V tom případě inzerát najdete zde.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *