karel-gott-alfa-romeo

Karel Gott je česká pěvecká legenda, která se hluboce zapsala do historie. Je známý nejen v České republice a na Slovensku, ale i v okolních zemích. Zajímá vás, jaká auta prošla jeho rukama? Pojďme se na to společně podívat.

„Božský Kája“ si své první auto koupil v roce 1963. Byl to Opel Kapitän, limuzína, která připomínala americké automobily. Auto koupil Karel Gott v Západním Berlíně na zájezdu divadla Semafor a domů už zpěvák se sborem tedy nejel. Vyrazil po ose se svým novým automobilem, ale bohužel nedojel. Historky praví, že jejich společná cesta skončila v Drážďanech, kde začal motor klepat. Cestu domů tak Gott absolvoval s hercem Václavem Štaidlem vlakem a pro auto se vrátil později. Ani pak se ale Opel Kapitän zpěvákovi příliš nevyplatil. Do Československa jelo auto na laně za Fordem Cortina. Do toho ale po cestě naboural. Gott nakonec zaplatil všechny opravy a auto raději prodal. Nikdy se tak s ním vlastně ani nesvezl.

O něco později si koupil nádhernou Alfu Romeo 2000. Toto kupé se ale Karlu Gottovi také zapsalo do jeho deníčku nepříjemných automobilových zážitků. V roce 1973 v něm totiž zpěvák na mokré silnici vážně boural.

O pár let později už na řadu přišla německá auta, u kterých vlastně zpěvák zůstal dodnes. V roce 1977 to bylo první Audi, u kterých vydržel drahně let, o 10 let později Porsche 911 Carrera a v té samé době začal Gott jezdit i v mercedesech.

A jejich služeb využívá dodnes, když ho jeho řidič vozí v aktuální generaci třídy S před faceliftem. Vidět jsme Karla Gotta ale mohli i ve Škodě Fabia nebo v Citroënu Berlingo, ve kterém ho vozil jeho řidič Oldřich Havránek.

Nejsou to samozřejmě zdaleka všechna auta, která Gott vlastnil, jde jen o kapku v moři (nebo možná oceánu). Jejich výčet by zabral mnoho řádků.

Německé automobily užívá i zpěvákova manželka Ivana Gottová. Ta dříve jezdila v Audi A4, s níž Gott v Praze jednou také boural. Tu vyměnila za Mercedes-Benz třídy R a nyní jezdí ve Volkswagenu Golf.