Škoda Rapid - nová generace (spy photo)

Jak vypadá nová Škoda Rapid zcela bez maskování? Podívejte se

Autor: Pavel Srp - Foto: archiv redakce - 31. 8. 2018


V posledních dnech se na internetu objevily fotky nástupce kompaktního modelu Škoda Rapid, který by se měl objevit už v příštím roce. My jsme ale od našeho čtenáře získali exkluzivní fotografie nezamaskovaného prototypu, o které se s vámi rádi podělíme. Nutno říci, že fotograf musel navštívit detailing shop, aby se takhle leskla.

Už první pohled na nezamaskovaný prototyp prozrazuje příbuznost se studií Škoda Vision RS, kterou značka zveřejnila včera. Tvary světlometů i maska chladiče odpovídají a troufáme si tvrdit, že se s jistotou díváme na nástupce modelu Rapid. Česká značka však jméno Rapid, ale ani žádnou jinou alternativu zatím nepotvrdila. Studie Škoda Vision RS, ze které nový model vychází, představí Škoda na pařížském autosalonu letos na podzim.

Aktuální generace Škody Rapid je postavena na staré podvozkové platformě PQ 26, ale nová generace bude stát na modulární podvozkové platformě MQB, kterou používá v koncernu Volkswagen drtivá většina modelů. Zjednodušeně by se dalo říci že s různými modifikacemi na ní stojí auta velikosti SEATu Ibiza, ale i Škody Kodiaq. Díky tomu by měl nový model získat nejen lepší jízdní vlastnosti, ale také více prostoru v interiéru. A v interiéru se má nový model více přiblížit Octavii, měl by tak dostat větší a lepší multimediální systém s velkou dotekovou obrazovkou, ale také kvalitnější sedadla.

Co se motorové nabídky týká, očekáváme jistý průnik mezi motorizacemi, jež dostala menší Fabia a větší Octavia. S jistotou tak lze tvrdit, že o pohon se budou starat litrová TSÍčka, ale troufáme si tvrdit, že i nový 1,5litrový čtyřválec TSI. Jak to bude se vznětovými motory se však netroufáme ani spekulovat. Internetové zdroje nicméně s jistotou odmítají pro tento model jakoukoliv elektrifikaci.

Sériová výroba nového modelu má být zahájena ve druhém týdnu roku 2019.

Škoda Rapid - nová generace (spy photo)

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru