Škoda Kamiq 1.6 TDI DSG

Pokud si koupíte nový vůz Škoda, je velmi pravděpodobné, že s sebou začnete vozit i zpravodajství ČTK. Lépe řečeno, že budete i během jízdy vždy perfektně informováni přímo od zdroje. Na obrazovkách třetí generace infotainmentu škodovek se nyní zobrazují aktuální zprávy ČTK.

Díky spolupráci mezi Škoda Auto Česká republika a Českou tiskovou kanceláří (ČTK) mají majitelé vozů Škoda možnost zobrazit zpravodajské články na centrálním displeji svého vozu. Nový informační systém modelů Scala, Kamiq, Superb iV a vozů Superb, Karoq a Kodiaq modelového roku 2021 nově zobrazuje zpravodajství ČTK, přičemž uživatel má možnost si sám přidat až 5 dalších zpravodajských kanálů dle vlastní preference. Nová generace informačního systému služeb přináší zprávy v českém jazyce. Funkcionalita RSS (Rich Site Summary) čtečky bude postupně zaváděna i do ostatních modelů značky Škoda.

Přečtěte si také:  Škoda vyhrála tendr na Ministerstvu spravedlnosti. V následujících 4 letech mu dodá 175 osobních automobilů

Prostřednictvím RSS čtečky mohou cestující ve vozech Škoda Scala, Škoda Kamiq, Škoda Superb iV a vozech Škoda Superb, Škoda Karoq a Škoda Kodiaq modelového roku 2021 nyní sledovat zpravodajství přímo na centrální obrazovce vozu. Jde o další krok na cestě propojování automobilů mladoboleslavské značky s okolním světem a rozšíření služby Škoda Connect – Infotainment online.

„Zpravodajství ČTK poskytuje objektivní a všestranné informace, sloužící pro svobodné vytváření názorů čtenářů. Slouží zároveň jako nezávislý informační servis pro tuzemská a zahraniční média, proto jsme se rozhodli pro spolupráci s národní tiskovou agenturou,“ vysvětluje volbu ČTK Petr Janeba, vedoucí marketingu Škoda Auto Česká republika. „Současně však chceme zachovat možnost volby informačního zdroje, a tak si každý zákazník může přidat i jiné RSS linky podle vlastního uvážení a preference. I díky tomu může být posádka na palubě vozů Škoda stále v obraze,“ dodává Petr Janeba.

„ČTK se ráda stala hrdým partnerem vlajkové lodi českého průmyslu. Vždy se s vervou a ochotně zapojujeme do inovativních projektů, které posouvají technické a informační hranice do dalších rozměrů. Jsme přesvědčeni, že naše průběžné, aktuální zpravodajství umožní posádkám vozů Škoda sledovat dění, které je zajímá, ať jde o politiku, sport nebo kulturu, o dění ve světě nebo ve všech regionech republiky,“ komentuje ředitel strategie a rozvoje ČTK Jaroslav Kábele.

Modelový rok 2021 přináší do škodovek spoustu novinek. Jejich výbava bude lepší

Vozy Scala, Kamiq, Superb iV a vozy Superb, Karoq a Kodiaq modelového roku 2021 jsou neustále připojeny k internetu. Standardně dodávaná eSIM s vysokorychlostním připojením LTE nabízí nejnovější generaci mobilních online služeb s jedinečnými aplikacemi infotainmentu, které zajišťují další funkce. Dodatečný nákup datové SIM karty nebo sdílené připojení chytrého telefonu již není zapotřebí. Nová verze aplikace Škoda Connect určená pro mobilní telefony, chytré hodinky a webový portál Škoda Connect umožňuje každému uživateli dálkový přístup k jeho vozu Škoda. Nově nabízí i větší možnosti personalizace. Uživatel může například nakonfigurovat klávesové zkratky nebo měnit pořadí služeb. Kromě toho lze pohodlně odkudkoliv na dálku zjistit stav paliva, zobrazit si či archivovat další údaje o voze nebo absolvované jízdě. Online a offline funkce se navzájem plynule prolínají a cestující je nemusejí manuálně přepínat. Scala, Kamiq, Superb iV a vozy Superb, Karoq a Kodiaq modelového roku 2021 nabízí v infotainmentu možnost stáhnutí nových aplikací infotainmentu rovnou z online obchodu v automobilu. Aktuálně jsou k dispozici aplikace Počasí, která zobrazuje počasí v celé Evropě, a aplikace Zprávy, s kterou lze odebírat novinky z jednotlivých kanálů přímo přes displej infotainment systému. Také jsou nasazovány další aplikace, které budou u prvních zákazníků do konce letošního roku. V budoucnu budou vyvinuty další aplikace, které budou i zpětně kompatibilní. V online obchodu v automobilu je možné si vybrat další datové balíčky. Díky nim mají pak cestující k dispozici objem dat dostupný přes Wi-Fi hotspot, který lze využít pro budoucí streamovací služby.

Přečtěte si také:  „Autem normálně jezdím, protože jiné nemám,“ říká majitel Škody Rapid OHV z roku 1940

Aktualizovaná verze aplikace Škoda Connect je pro mobilní telefony s operačním systémem Android nebo iOS k dispozici zdarma v příslušných obchodech daných platforem. Škoda Connect App nabízí uživatelům i možnost aplikaci personalizovat nad rámec oslovení uživatele jménem. Nyní si lze individuálně změnit pořadí jednotlivých informačních dlaždic v menu, které uživatele informují například o pozici zaparkovaného vozu, jeho stavu či jízdních datech. Kromě toho lze na úvodní obrazovce aplikace nastavit až tři zkratky, které uživateli usnadní přístup k nejpoužívanějším údajům jediným kliknutím. Barva pozadí aplikace se přizpůsobuje barvě vozu. Mnoho funkcí aplikace Škoda Connect App nyní pracuje rychleji a snadněji se ovládá. Ve srovnání s předchozí verzí je patrná řada vylepšení. I na základě zkušeností dosavadních uživatelů byla vyvinuta nová struktura menu a jednotlivých údajů, s níž se používání aplikace jeví ještě jednodušší a intuitivnější. Daleko rychlejší odezvě a procházení jednotlivých menu pomáhá přizpůsobitelný design. Do nového vzhledu budou brzy sjednoceny všechny digitální kanály značky.