2021-Hyundai_Kona_N-spy-foto-2

Když Hyundai před lety oznámil svou sportovní divizi Hyundai N a to, kdo ji povede, byli jsme všichni opravdu zvědaví na to, co přijde. A už první model Hyundai i30 N všechny příjemně překvapil. Od té doby už v řekách uteklo hodně vody a na trh se chystá už několikátý eNkový model: Kona N. A tu si teď můžeme prohlédnout zcela odhalenou ještě před oficiální premiérou.

Hyundai N bude mít letos hodně nabitý program. Vždyť před koncem roku představil facelift i30 N, o něco později úplně nový i20 N a zatím jen naznačoval Konu N. Všechny tři tyto modely by se ale do prodeje měly dostat ještě letos.

Přečtěte si také:  Hyundai uvádí modernizovaný model Kona a nově přidává i verzi Kona N Line

Korejská automobilka svůj nový ostrý crossover ukázala zatím jen na pár fotkách, navíc ve tmě a jen tak zlehka. Vidět jsme mohli i maskované prototypy na okruhu Nürburgring a v jeho nejbližším okolí. Z toho jsme si nějakou představu, jak by finální auto mohlo vypadat, udělali.

Foto: Hyundai

A u okruhu Nürburgring, kde má divize Hyundai N testovací centrum, byl vyfocen konečně i sériový model, tentokrát už zcela bez maskování. Na fotkách do doplňuje matně černé kamerové Audi Q7, takže to vypadá, že automobilka točí nějaké promo video.

Přečtěte si také:  Ta nej kamerová auta na světě: Porsche a AMG nebo auta přestavěná na pick upy - foto + video

Na fotkách můžeme vidět typické prvky vozů Hyundai N, jako jsou červené doplňky v náraznících a na prazích, loga N, ale třeba i velký difuzor s dvojicí koncovek v zadním nárazníku. Kona N samozřejmě dostala i větší kola s většími brzdami a nižší podvozek.

Na více fotografií se můžete podívat zde.

Foto: AutoExpress

Přesné technické detaily zatím automobilka neprozradila, ale přesto se s pár drobnostmi už pochlubila. Víme tedy, že Hyundai Kona N bude k dispozici s osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou se spojkami v olejové lázni, známou pod označením N DCT. Manuální převodovka v nabídce nejspíš nebude. 

Přečtěte si také:  Naftové motory postupně mizí. S jejich vývojem končí i Hyundai

Co se motoru týká, Hyundai zatím prozradil jen to, že Konu N bude pohánět čtyřválcový motor 2.0 Turbo. Očekáváme, že to bude tentýž, který bude právě i pod kapotou faceliftovaného modelu i30 N. V tom nabídne v základní verzi 250 koní a 353 Nm a s paketem Performance dokonce 280 koní a 392 Nm. A že Kona N bude mít i tuto 280koňovou verzi, prozrazuje nápis na registrační značce.

Kdy přesně automobilka svůj nový ostrý crossover oficiálně odhalí, se zatím neví, jisté však je, že už to bude brzy.

Přidat komentář