hyundai-i20-n-render-motor1_com

Hyundai i20 N se ukáže letos. Bude vypadat takto?

Autor: Pavel Srp -   11. 1. 2020


Sportovní divize Hyundai N už při představení prvního modelu zavřela pusy všem škarohlídům. Hot hatch i30 N je totiž skvělé auto, které později doplnily i další modely. A ostrých hyundaiů bude ještě mnohem víc. Už brzy přijde i20 N.

Menší model korejské značky ale také nebude žádné ořezávátko. Žádné oficiální informace zatím neznáme, ale na internetu se objevují spekulace o tom, že by pod kapotou měl být přeplňovaný čtyřválec 1.6 T-GDI, který jsme nedávno testovali v modelu Tucson. Pod kapotou tohoto SUV má výkon 130 kW/177 koní, což není málo, ale na ostrý model ani úplně moc. Vždyť i konkurenční Volkswagen Polo GTI nebo Ford Fiesta ST mají 200koňové motory. Ovšem pro použití v kompaktním eNku by měl motor posílit na více než 200 koní.

Neznáme zatím ani podobu auta, zahlédnout jsme ho mohli jen pod výrazným maskováním při testování na Nürburgringu. V jeho těsném sousedství má značka své vývojové středisko.

Vzhledem k tomu, jak vypadají všechny modely Hyundai N, dá se odtušit, jak by nová i20 N mohla vypadat. A magazín motor1.com zveřejnil grafický náčrt své představy. Auto vypadá agresivně, sebevědomě a sportovně, i když zdaleka ne tolik jako včera oficiálně představená Toyota GR Yaris.

Předpokládáme, že oficiální představení nového sportovního modelu proběhne ještě letos.

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *